Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Robert Downey Jr. a Samuel L. Jackson se objeví v dalším komiksovém filmu

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

FOTO: Režiséři J.J. Abrams a Joss WhedonBěhem čtyřdenního mezinárodního veletrhu komiksů San Diego Comic–Con ( 22.-25. 7. 2010) potvrdil Joss Whedon (Serenity), autor Buffy, přemožitelky upírů, že se chystá režírovat snímek The Avengers. Oznámil to během panelové diskuze, které se účastnil s kolegou J. J. Abramsem (Mission Imposible III).

FOTO: Režiséři J.J. Abrams a Joss Whedon

Režiséři J. J. Abrams a Joss Whedon před fanoušky, Zdroj: archiv

Projekt The Avengers vznikl na základě hvězdné série komiksů z dílny společnosti Marvel, kde spolu mimo jiné vystupují hrdinové Kapitán Amerika, Hulk nebo Iron Man.

„Jsem stále ve stádiu, kdy píši náčrt příběhu,“ tvrdí Whedon. „To, co na něm mám rád a co mě přimělo se mu věnovat, je jeho nesmyslnost. Ti lidé by neměli být pohromadě v jedné místnosti, a to je úplná definice rodiny.“

Během otázek a odpovědí Whedon zmínil, že se nechal inspirovat Star Trekem režiséra J. J. Abramse, zatímco ten chválil připravovaný snímek Scott Pilgrim proti zbytku světa.

FOTO: Herecká sestava The Avengers na Comic-Con 2010, Foto: Kevin Winter,Getty Images

The Avengers - potvrzená herecká sestava, Foto: Kevin Winter, Getty Images

„Scott Pilgrim je úchvatný, miloval jsem ho,“ říká Abrams. „Je měřítkem pro teenage filmy, letní blockbustery a vůbec pro jakýkoli  film natočený v poslední době.“

Filmová adaptace stejnojmenného komiksu má naplánovanou českou a slovenskou premiéru na 14. října 2010. V hlavní roli se objeví Michael Cera, který se proslavil rolí ve snímku Juno.

Na závěr Comic-Conu byl odhalen i herecký ansámbl, který se bude na The Avengers podílet. Kromě Roberta Downeyho Jr. v roli Iron Mana svou účast na projektu potvrdil i Mark Ruffalo (nový Hulk po Edwardu Nortonovi), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Chris Evans (Kapitán Amerika) nebo Scarlett Johansson (Black Widow).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robert Downey Jr. a Samuel L. Jackson se objeví v dalším komiksovém filmu