Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Riverside odstartují své výroční turné v pražské Chmelnici

Martin Palounek

Martin Palounek

29. 4. 2011

FOTO:RiversidePolská progresivní banda rockerů Riverside slaví deset let od svého založení. První koncert turné odehrají v pražském Exitu Chmelnice, a to ve čtvrtek 5. května.

FOTO:Riverside

Riverside, Zdroj: Obscure Promotion

Tato netradiční sestava zahájila svou činnost v roce 2001. Všichni zakládající členové dříve působili v metalových kapelách, nicméně je spojoval zájem o progresivní rock. Dali tak vzniknout unikátnímu uskupení, kde do progresivní hudby přirozeně pronikají metalové prvky, které nejsou dominantní, ale ani přehlédnutelné.

Vstupenky můžete koupit za 385 korun online zde

V roce 2003 vstoupili do povědomí veřejnosti s prvním počinem Out Of Myself. Toto album bylo vyzdvihnuto kritikou a získalo kapele velké množství fanoušků v domácím Polsku i v zahraničí. Začalo se pracovat na novém EP a koncertovat jako o život.

S rostoucí popularitou vzrostl zájem labelů, takže v roce 2005 se Riverside přestěhovali pod křídla společnosti InsideOut, u které hned natočili placku Second Life Syndrome. Opět se jednalo o úspěch, který kapelu vystřelil jako raketu a umožnil jí zahrát si například jako předkapela Dream Theater. S těmi je také často lidé srovnávají, nicméně je pravdou, že si polští rockeři razí svou vlastní cestu a podobnost začíná a končí u žánru, který hrají.

EP speciálně pro fanoušky

Aktuálně mají Riverside na kontě čtyři alba, vydávají pravidelně každý druhý rok. Další počin má spatřit světlo světa v roce 2012. Ovšem pro fanoušky mají speciální EP nazvané Memories In My Head. Toto minialbum je 33 minut dlouhé a bude dostupné pouze na koncertech letošního turné.

Riverside – Hyperactive

Na Chmelnici se představí spolu se svými krajany, polskými Tides From Nebula. Stále rostoucí popularita a význam kapely signalizuje, že se v žádném případě nebude jednat o průměrnou show.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Riverside odstartují své výroční turné v pražské Chmelnici