Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ringo Starr vystoupí v červnu poprvé v Česku

Redakce

Redakce

18. 3. 2011

Pro všechny fanoušky Beatles je to jistě velice dobrá zpráva. V rámci chystaného evropského turné zavítá Ringo Starr se svou kapelou i do Česka. Někdejší bubeník slavných Beatles se představí 29. června v pražském Kongresovém centru.

FOTO: Ringo Starr vystoupí v červnu poprvé v Česku

Ringo Starr vystoupí v červnu poprvé v Česku, Zdroj: ringostarr.com

Ringo Starr se v Praze představí se svou kapelou All-Starr Band, která exbeatla doprovází už přes dvacet let. Pražský koncert je součástí evropského rozsáhlého turné k loni vydané desce Y Not. Kromě sólových písní slavného bubeníka však mají na pražském koncertě zaznít i písně Beatles.

Vstupenky na plánovaný koncert budou v prodeji od 21. března. Nejlevnější lístky budou stát 790 korun, nejdražší jsou k dostání za závratných 4990 korun. Lístky se budou prodávat v síti Ticketportal.

Červnový koncert bude prvním vystoupením britského bubeníka u nás. Z jeho bývalých spoluhráčů z Beatles se českému publiku představil jenom Paul McCartrney. Jeho pražský koncert navštívily v květnu roku 2004 tisíce fanoušků. John Lennon ani George Harrison za svého života do Česka nezavítali.

Dvaasedmdesátiletý Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, se po rozpadu Beatles v roce 1970 vydal na sólovou dráhu, stejně jako ostatní členové liverpoolské kapely. Do současné doby vydal šestnáct řadových alb, nejnovější je již zmíněná deska Y Not z loňska. Na rozdíl od desek jeho bývalých spoluhráčů z Beatles však bývají sólové počiny Ringo Starra přijímány kritikou o dost vlažněji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ringo Starr vystoupí v červnu poprvé v Česku