Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rihanna – temperamentní kráska z Barbadosu je stále na výsluní

Redakce

Redakce

6. 11. 2010

Pouhých šestnáct let bylo talentované Rihanně, když odstartovala svou dráhu R’n’B zpěvačky. V dnešních poměrech nic neobvyklého. Na rozdíl od mnohých vycházejících hvězdiček se jí však podařilo se hned zpočátku vyšvihnout na přední příčky světových hitparád a udržet se na nich i v následujících letech kariéry.

Zpěvu se Rihanna věnovala už od dětství, které prožila na Barbadosu. Zde se narodila 20. února 1988 jako nejstarší ze tří sourozenců. Často zpívala rodině a přátelům a v průběhu studia na Combermere School založila se dvěma spolužačkami hudební trio. S písní Hero od Mariy Careyové také v roce 2004 vyhrála školní soutěž talentů.

O rok později už nastal zásadní okamžik pro zpěvaččinu budoucnost. Jeden z jejích známých ji představil producentovi Evanu Rogersovi, který Rihanně umožnil nahrát ve studiu vlastní písně a ty pak společně rozeslali do několika nahrávacích společností. Jednu z nahrávek měl možnost slyšet i Jay-Z, který s Rihannou podepsal smlouvu u své nahrávací společnosti Def Jam Recordings. V tu chvíli už nic nebránilo, aby Rihanna vydala své debutové album Music of the Sun.

Music of the Sun se na pultech prodejen objevilo v srpnu 2005. Prvním singlem byla píseň  Pon De Replay, která se jak v USA tak ve Velké Británii umístila na druhé příčce hitparád a stala se jednou z nejhranějších písní. Rihanna vyjela na turné jako předskokanka zpěvačky Gwen Stefaniové, což výrazně pomohlo propagaci její desky. Té se podařilo na celém světě prodat přes dva miliony kusů.

Kromě zpěvu se Rihanna pustila i do charitativní činnosti. V roce 2006 založila vlastní charitativní organizaci Believe, zaměřenou na pomoc smrtelně nemocným dětem a dětem žijícím ve špatných životních podmínkách. Dále spolupracovala například s Červeným křížem či se společností UNICEF.

Ani ne osm měsíců po svém debutovém albu vydala Rihanna další CD s názvem A Girl Like Me. Singl SOS se okamžitě stal číslem jedna v amerických hitparádách. Byl také použit k propagaci značky Nike, se kterou Rihanna podepsala smlouvu. Další písní z alba je například Unfaithful, který pro Rihannu napsal Ne-Yo.

Třetí album na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak se fanoušci Rihanny, kterých už bylo (a je) opravdu požehnaně, v roce 2007 dočkali alba Good Girl Gone Bad. Na „Z hodné holky zlou“, jak zní název alba v češtině, spolupracovala Rihanna s osobnostmi, jako je Timbaland, Ne-Yo či Justin Timberlake.

Zatím poslední deskou Rated R z roku 2009 se Rihanna přiklonila k poněkud drsnější image než u desek předchozích. Singly Rude Boy či Te Amo patří v současnosti k jejím nejhranějším.

Během pěti let svého uměleckého působení posbírala Rihanna řadu ocenění, mezi něž patří i MTV Europe Music Award, Billboard Music Award a Barbados Music Award. Spolupracovala s několika módními značkami, které propagovala i ve svých klipech. Loni se stala Nejvíce okouzlující ženou roku a je také držitelkou ceny Celebrity Legs of a Goddess 2007, což je ocenění jejích božských nohou. Ty si dokonce nechala pojistit na jeden milion dolarů. V současnosti Rihanna připravuje svou pátou desku Loud, které by se fanoušci měli dočkat už letos v listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rihanna – temperamentní kráska z Barbadosu je stále na výsluní