Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ridley Scott se vrací k Vetřelci! Známe datum premiéry filmu

Redakce

Redakce

28. 1. 2011

Nedávno ohlášený prequel ke slavné hororové sci-fi tetralogii Vetřelec má další čerstvou tvář na palubě, kterou není nikdo jiný než  Michael Fassbender (Centurion, Hanebný pancharti). Ba co víc, kromě jeho jména nám jsou známy i některé další informace, jako třeba datum premiéry.

Fešák se vrací.... Zdroj: distributor filmu

Michael Fassbender, vycházející filmová hvězda německého původu, která bude mít letošní rok neobyčejně pracovně nabitý, si do diáře připíše ještě další důležité natáčení, a to dvěstěpadesátimilionového Promethea. Ten bude s kompletně novým příběhem a postavami předcházet událostem prvního snímku z roku 1979, nicméně vše se bude odehrávat v tom stejném vetřelčím univerzu. Fassbender ztvární roli androida, přičemž po jeho umělém boku se jako jediná další ohlášená objeví Noomi Rapace, známá coby hackerka Lisbeth z nedávné filmové trilogie podle románů Stiega Larsonna. V současnosti snad neslavnější švédská herečka si zahraje doktorku jménem Elisabeth Shaw.

Režie se (stejně jako u prvního dílu série) ujímá hollywoodský velikán Ridley Scott, přičemž scénář bude pod jeho vedením psát Damon Lindelof, tvůrce seriálu Ztraceni. Lindelof nepochybně psát umí, ale doufejme, že ona typická atmosféra bezmoci a izolovanosti uprostřed ničeho, pro kterou máme Vetřelce tak rádi, nebude v jeho podání až tak temná a mysteriózní, aby zastínila logiku a přehlednost vyprávění, jako tomu občas bývalo u překombinovaného Lostu. Ale kdoví, je klidně dost možné, že Prometheovi bude příslušet úplně jiná tvář.

Scott slíbil, že vetřelci se ve filmu určitě objeví, a dokonce se mluví i o jakémsi genesis celé jejich rasy. Dále prohlásil, že celkově to bude pěkně drsná podívaná. Datum premiéry bylo ohlášeno na 8. června 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ridley Scott se vrací k Vetřelci! Známe datum premiéry filmu