Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ridley Scott a Kevin Macdonald zařadili do svého dokumentu porod české žirafy

Markéta Davidová

Markéta Davidová

12. 1. 2011

režisér Ridley ScottV unikátním dokumentu z produkce Ridleyho Scotta Život v jednom dni, který bude mít premiéru na filmovém festivalu Sundance v americkém Utahu, se setkáme s porodem samečka Jakuba žirafy Rothschildovy v přímém přenosu.

režisér Ridley Scott

Ridley Scott, producent dokumentu Život v jednom dni, Zdroj: distributor filmu

Režisér Kevin Macdonald (Poslední skotský král, Na odstřel) a Ridley Scott v roli producenta, který má na svém kontě skvosty jako Thelma a Louise a Gladiátor, dokončili unikátní dokument Život v jednom dni. Ten vznikl z videozáznamů zaslaných uživateli z celého světa na server YouTube a zachycuje život na Zemi v průběhu jednoho dne – neděle 24. července 2010, kdy mimo jiné poprvé žirafí mládě Jakub spatřilo jiné věci kromě placenty.

Z osmdesáti tisíc videoklipů z téměř dvou set zemí vybral Macdonald několik set a sestříhal devadesátiminutový dokument, který odráží celou škálu životních situací a příběhů, například video o korejském cyklistovi, který jezdí devět let po různých zemích světa, mladé mamince, jež bojuje s rakovinou, nebo ruském vyznavači parkouru, který si z Moskvy udělal hřiště.

Ridley Scott o filmu říká: „Je úžasné, že se povedlo shromáždit tolik materiálu z celého světa a od tolika přispěvatelů. Věřím, že Život v jednom dni přesvědčí víc lidí, aby vzali kameru a zaznamenali svůj život.“

Kevin Macdonald se o výrobě filmu vyjadřuje takto: „Pro mne a náš tým byla práce na Životu v jednom dni neobyčejně inspirativní. S tím, jak jsme získávali vhled do mnoha lidských životů a příběhů, získávali jsme pocit, že můžeme každý den udělat dvacet různých filmů.“

Češi poslali celkem 472 příspěvků, ale do finální verze celovečerního filmu se probojoval pouze snímek narození žirafího samečka Jakuba – videoklip kameramana a střihače Sergeje Kondakova. Porod natočil na zakázku pražské ZOO. Výše i malá ukázka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ridley Scott a Kevin Macdonald zařadili do svého dokumentu porod české žirafy