×
TOPZINE.cz

Řidiči zbystřete! Na kruhových objezdech platí nová pravidla přednosti

Dopravní značka kruhový objezd
Zdroj: Pixabay.com

Neznalost zákona neomlouvá. A to ani v případě, že změna proběhla teprve nedávno. Proto si pořádně nastudujte nová pravidla dávání přednosti na kruhových objezdech.

Dopravní značka kruhový objezd
Zdroj: Pixabay.com

Nová pravidla dávání přednosti na kruhových objezdech platí už od nového roku. Spousta lidí si jich však mezi všemi ostatními změnami nevšimla. Na co si tedy dát pozor?

Jak to bylo dříve

Do konce minulého roku platilo, že auta jedoucí po kruhovém objezdu měla přednost před těma, které na něj teprve vjížděla. Každý kruhový objezd přitom musel být označen značkami „Kruhový objezd“ a „(Stůj), dej přednost v jízdě“, takže vjíždějící auta musela dát přednost.

Jak je to teď

Nová vyhláška však nařizuje pouze značku „Kruhový objezd“, přičemž řidiči se mají při jízdě na křižovatce řídit šipkami, přednost autům jedoucím po objezdu však automaticky nedává. Ta platí v případě, že je objezd opatřen nepovinnou značkou „(Stůj), dej přednost v jízdě“.

Pokud objezd takto označen není, platí klasická přednost zprava. Řidič jedoucí po objezdu tedy musí dát přednost vozidlům vjíždějícím na objezd zprava. Takto upravených objezdů v ČR sice zatím moc není, vzniká však mnoho nových, které nemají povinnost upravit přednost v jízdě značkou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


10 Komentáře Řidiči zbystřete! Na kruhových objezdech platí nová pravidla přednosti

  1. zajimalo by mne který kretén to to vymyslel asi mámena našich silnicích málo nehod

  2. Stejně na kruhovém objezdu bude platit selský rozum a právo rychlejšího :)

  3. Takže teď, když jsem si už skoro zvykl na to, že se mě stát snaží okrást, tak si mám navíc ještě zvyknout na to, že se mě stát snaží zabít… Fakt super… Palec nahoru ministerstvu dopravy….

  4. Nic nového pod sluncem. V zákoně z r. 2000 toto pravidlo platilo a žádné nehody nebyly. Od roku 2006 platí obě možnosti a obce se správně rozhodly na dopravní značky určující přednost. Já bych z toho nedělal vědu. Je to jen důkaz, že se vracíme k již vymyšlenému-( po kolikáté?) Poslanci asi nemají co na práci.

  5. Všechny normální lidi zdravím.A k těm nenormálním bych měl prosbu.Nechť zde vystoupí alespoň jeden ze zploditelů tohoto paskvilu a obhájil jej.Jak se mi to jeví?Musel to být těžký „porod“ tento výplod vymyslet.Nebo,že by se za tím skrývala dlouhá,těžce probdělá noc na barové židličce?Pokud je to oprávněné a zvýší to bezpečnost provozu a zejména ušetří zdraví v případě DN/a zde myslím,že ale přibudou/ já osobně bych přidal další nesmysl,na který hlavy pomazané pozapoměly.Měly by se vybudovat zpomalovací prahy v samotném kruhovém objezdu a postupem doby by mohla být doplněna i světelná signalizace.Ve volbách do Bruselu budu kandidovat za ČR,prosím o Vaše hlasy,protože toto opatžení/celé jak jsem popsal tam budu nekompromisně prosazovat/.Dovoluji si poblahopřát těm,kteří jste moji zhovadilost-návrh četli.Jste v předstihu a jistě mi budete nápomocni při nelehkém boji v prosazování dalších hovadin.No,nedělejte to za ty prachy.Po shrnutí konstauji:jezdím 42 roků,zatím bez nehod/doufám,že i nadále/.Zahazuji ŘP a kupuji pár chluchých volů,protože už tak hustém provozu na silnicích se dostanu tak akorát do prdele,stejně jako do toho „slavného“ Bruselu.Zdravím tímto i hlavy pomazané.Ať Vám chutná.Jarda z Příbrami

  6. Jízda na kruhových objezdech byla ošetřena DOKONALE,zdá se mi že se začíná dělat všechno,aby nic nešlo.(Jak na konci socialismu)

  7. je vidět, že v parlamentu sedí samí „odborníci“, doufám, že se tam vybourají jako první!!!!!!!!!!

  8. Tak toto mohl vyplodit jen totální DEMENT. To zas bude na kruháčích bouraček !!!!!!!!!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..