×
TOPZINE.cz

Řidič dostal pokutu 100 000 Kč a 2,5 roku zákaz řízení v ČR za vjezd na přejezd na červenou

zeleznicni-prejezd-vlak-zavory
ilustrační foto, Zdroj: Pixabay.com

Soud dnes potrestal portugalského řidiče kamionu, který v říjnu vjel na červenou na železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku, prorazil závory a ujel z místa. Devětadvacetiletý José Augusto Costa Goncalves má zaplatit pokutu 100.000 korun a nesmí v Česku 2,5 roku řídit. ČTK to řekl soudce novojičínského okresního soudu Jaromír Pšenica. Muž byl současně propuštěn z vazby, kde byl od svého zadržení krátce po události.

zeleznicni-prejezd-vlak-zavory
ilustrační foto, Zdroj: Pixabay.com

Řidič odjel s kamionem z přejezdu po proražení závory, tři sekundy na to projel vlak rychlostí 140 kilometrů v hodině. Nikomu se nic nestalo.

V červenci podobná událost na stejném místě skončila tragicky. Do polského kamionu tehdy narazil ve vysoké rychlosti vlak Pendolino. Nehodu nepřežili tři lidé a dvě desítky utrpěly zranění. Řidič je ve vazbě. O jejím prodloužení bude dnes odpoledne rozhodovat stejný soudce.

Pšenica měl původně rozhodovat o vazbě i v případě portugalského řidiče, nakonec ho rovnou potrestal trestním příkazem, který nabyl právní moci. „K nebezpečnosti jeho jednání není potřeba nic dodávat,“ řekl Pšenica. Dodal, že škodu okolo 30.000 korun vzniklou poškozením závory muž uhradil.

Autor ČTK1 Komentář Řidič dostal pokutu 100 000 Kč a 2,5 roku zákaz řízení v ČR za vjezd na přejezd na červenou

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..