Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Richard Müller vyráží na turné. Bez nástrojů, jen s Hlasy a capella

Redakce

Redakce

13. 8. 2013

Legenda česko-slovenské hudební scény vyráží 14. září na turné. Na dvaatřiceti koncertech mu bude doprovod dělat „jen“ osm zpěváků skupiny Fragile.

FOTO: Richard Müller

Richard Müller. Zdroj: Universal Music

Jedinečný projekt s příhodným názvem HLASY představí největší Müllerovy hity i méně známé písně v nových úpravách, a to bez použití jediného nástroje.

Několikanásobný Zlatý Slávik na podzim chystá nové album, společně s Fragile ho představí na velkém československém turné. Interpretace „a cappella“ je pro Müllera velká výzva, ale pro fanoušky je tak připraven jedinečný zážitek. Zpěvák, který je na česko-slovenské scéně už skoro 30 let, nepřestává překvapovat ani nyní.

Byla to pěkná dřina

„Oslovil jsem Braňa Kostku, který řekl „ano“. Upřímně se přiznám, že tak těžkou práci jsem za třicet let svojí kariéry ještě nezažil. Představoval jsem si to jednodušší a lehčí. Zatím se mi to ale velmi zamlouvá a dobře se mi pracuje, protože všichni jsou velmi milí lidé a Braňo Kostka je skvělý, i když velmi náročný kapelník,“ pochvaluje si spojení s vokálním oktetem Richard Müller.

Měsíce dřiny však nečekají jen Müllera. Náročnou práci před sebou má i celá osmička z Fragile. Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík se jednohlasně shodují, že je čeká úžasná zkušenost i tvrdá práce. „Je to pro nás velká výzva. Pro nás je Richard Müller nejideálnější interpret, všichni ve skupině máme jeho hudbu velmi rádi. Je to projekt, který s sebou přináší strašně moc práce, která nás ale velice baví,“ shoduje se oktet.

Fanoušci se mohou těšit nejen na Müllerovy největší hity, ale i na méně známe skladby. „Výběr skladeb jsem nechal na Braňovi, protože on se v tom úplně jinak orientuje. Skladba, která se mi zdá dobrá, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. Ale v podstatě jsme se shodli,“ komentuje výběr skladeb zpěvák.

Nové CD spatří světlo světa začátkem září. Turné pak zahájí koncert 14. září na zámku v Novém Světlově. Vstupenky na šestnáct českých koncertů lze zakoupit v předprodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Richard Müller vyráží na turné. Bez nástrojů, jen s Hlasy a capella