Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Richard Krajčo ze skupiny Kryštof prozradil něco málo o festivalech a podzimním akustickém turné

Marie Baladová

Marie Baladová

21. 7. 2010

Richarda Krajča se nám podařilo vyzpovídat po akustickém vystoupení kapely Kryštof na festivalu České hrady, přesněji na Točníku. I přes omračující vedro, které v tu dobu panovalo, nám ochotně odpovídal na otázky týkající se festivalů a podzimního turné, které v ten den neoficiálně ohlásil.

Jaký máte vztah k Českým hradům a jak se vám hrálo?

Vztah k nim máme pozitivní, my už tady hrajeme asi popáté nebo počtvrté, vlastně za tu dobu pěti ročníků. Hrálo se nám dneska moc hezky, hráli jsme akusticky, na všech Českých hradech budeme letos hrát akusticky. Nás to hrozně baví a myslíme si, že i ten čas, kdy hrajeme, to otvírání toho festivalu, se do toho hodí. Zajímalo to i lidi, bylo plno už ve dvanáct hodin, takže nás to potěšilo a těšíme se na další festivaly.

Vystoupili jste i na Rock for People, jaký máte dojem z tohoto festivalu?

Tam to bylo zas trošku něco jiného, tam jsme uzavírali program na Česká spořitelna stage, bylo to večer, za tmy. Vlastně každý ten koncert jakoby má něco do sebe. Ten akustický je prostě trošku jiný než elektrický, ale zas jak je to večer, tak je to o jiné atmosféře. Nám se hrálo skvěle a myslím si, že lidi byli super. My jsme spokojení.

Co vás ještě letos v létě všechno čeká?

Jedem České a Moravské hrady a pak nás čeká několik festivalů na Slovensku. Festivalová sezóna se rozjela a to je náš čas, takže my budeme jezdit, jezdit, jezdit.

Prozraďte nám něco o podzimním akustickém turné, o kterém jste teď během vystoupení mluvil.

Úplně to ještě nemůžu říct, my ty informace vypustíme v září nebo říjnu. Nicméně včera jsme se domluvili na prostorách a tak dále, takže už jsem to mohl zmínit. Nebudou to divadla, nebudou to auly, budou to jiné prostory, které lidi hodně navštěvují, ale nechodí tam na muziku.  Budou to omezené prostory, kapacita těch sálů je kolem 300 lidí. Takže doufáme, že vyvoláme trošku takový ten zájem, jako je třeba u opery, kdy jsme to vyprodali za čtyři hodiny. Tak něco takového bysme chtěli i tady. Nebude to jen akustický koncert, ale bude spojený ještě s takovým důležitým aspektem, bez kterého by to nešlo udělat, kdy spojíme několik multimédií dohromady a vznikne takový celek a v září nebo říjnu o tom prozradíme víc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Richard Krajčo ze skupiny Kryštof prozradil něco málo o festivalech a podzimním akustickém turné