Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rhapsody of fire uzavírají ságu

Martin Palounek

Martin Palounek

18. 3. 2011

Foto: Rhapsody of FireItalská power metalová formace Rhapsody of Fire pojmenovala své nové album From Chaos to Eternity. Vydání je naplánováno na 17. června. Má se jednat o završení jejich koncepční tvorby, která započala v roce 1997 albem Legendary Tales.

Foto: Rhapsody of Fire

Rhapsody of Fire, Zdroj: myspace.com

Znovuobnovená kapela nahrává jako o život. Po jejich dlouhé odmlce, kdy měli členové zakázáno vystupovat, začal běh událostí nabírat řádný spád. Na jaře roku 2010, okamžitě po oznámení o pokračování v činnosti, Rhapsody oznámili, že vydávají nové album – Frozen Tears of Angels. Začalo koncertní šílenství a v tomto zběsilém běhu jen tak mimochodem poslali v listopadu 2010 do oběhu EP The Cold Embrace of Fear.

Skupina zaměřující se ve své tvorbě převážně na fantasy začala pronikat do metalové říše v roce 1994 svým demem Land of Immortals. Za patnáct let působení vydali včetně nadcházejícího díla celkem deset plnohodnotných alb, vytyčili nový směr v rámci melodického metalu, spolupracovali s předními hudebními soubory a vytvořili celkem dvě koncepčně pojaté fantastické ságy. Do role vypravěče se stylizoval sám Christopher Lee.

Konec příběhu?

Mohlo by se zdát, že jsou na vrcholu metalového panteonu. Jejich poslední tvorba je velmi vřele přijímána kritikou i veřejností. Jsou mezi špičkami metalu a ve své kategorii jsou nepřekonatelní. Nicméně vše nasvědčuje tomu, že chystají odchod z vrcholu, a to právě teď.

Podle oficiálního sdělení je toto album završením celé éry. Naposledy k nám údajně promluví Christopher Lee svým jedinečným hlubokým hlasem. Jestli Rhapsody of Fire definitivně skončí, či nasměrují svou tvorbu jinam, není zatím zřejmé.

Jedna věc je ale jistá: Ať už má skončit cokoliv, Rhapsody se chystají završit to ve velkém stylu. Patnáct let šplhali k vrcholu, aby na nás teď udeřili plnou silou chaosu a aby každá jejich show byla nezapomenutelná. Na naší půdě máme možnost je spatřit na Masters of Rock 2011. Poprvé po šesti letech se vrací k nám a opět do Vizovic. Možná naposled, ale na tom nezáleží, tenhle metalový svátek si málokterý fanoušek nechá ujít.

Seznam skladeb
 1. AD INFINITUM (1:30)
 2. FROM CHAOS TO ETERNITY (5:45)
 3. TEMPESTA DI FUOCO (4:48)
 4. GHOSTS OF FORGOTTEN WORLDS (5:35)
 5. ANIMA PERDUTA (4:46)
 6. AEONS OF RAGING DARKNESS (5:46)
 7. I BELONG TO THE STARS (4:55)
 8. TORNADO (4:57)
 9. HEROES OF THE WATERFALLS’ KINGDOM (19:32)
  1. Lo Spirito Della Foresta
  2. Realm Of Sacred Waterfalls
  3. Thanor’s Awakening
  4. Northern Skies Enflamed
 • The Splendour Of Angels’ Glory (A Final Revelation)
 • Ohodnoťte tento článek:
  0
  Právě čtete

  Rhapsody of fire uzavírají ságu