Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RGM Live Space. Největší republiková soutěž kapel!

Redakce

Redakce

9. 2. 2010

no-heroesOd března do června roku 2010 bude televize vysílat koncertní záznamy patnácti kapel z celé ČR, které postoupily do širšího finále druhého ročníku soutěže RGM Live Space. Vítěze čekají atraktivní ceny a právě divák rozhodne, kdo se jím stane.

No Heroes, Zdroj: archiv

No Heroes, Zdroj: archiv

Od 1. listopadu 2009 do 12. ledna 2010 putovalo na adresu Paláce Akropolis v Praze množství přihlášek do české celorepublikové soutěže hudebních skupin, která se již svým prvním ročníkem stala největší soutěží svého druhu u nás. Letos se koná ročník druhý.

RGM Live Space je organizačním počinem, který má za úkol nejen zmapovat naši hudební scénu, ale především dát možnost uplatnění se v showbyznysu začínajícím muzikantům. Na jeho uskutečnění spolupracuje komerční televize, pražský hudební klub Palác Akropolis a řada významných osobností českého kulturního života. To, že se jedná o projekt opravdu úspěšný, dokázal jeden z prvních výherců soutěže, česká indie-rocková formace The Roads s charismatickým britským zpěvákem v čele, která se po svém úspěchu ve finále v roce 2009 velmi rychle dostala do povědomí široké hudební společnosti nejen v ČR, ale dokonce i v sousedním Německu. V současnosti totiž The Roads, kteří vyhráli cenu poroty, bydlí a vystupují hlavně v Berlíně.

V rámci soutěže jsou však udělována ocenění dvě. Jedno z nich uděluje porota, o druhém, které dostala minulý rok berounská skupina No Heroes, rozhodují diváci pomocí SMS (hlasy jsou posílány po zhlédnutí klipu). Pro vítěze obou kategorií jsou tento rok připraveny ceny v podobě několika dní v nahrávacím studiu za účelem vydání CD, natočení videoklipu, propagace v rádiu a účasti na jednom, předem neurčeném, velkém letním festivalu. Klip poběží tři měsíce v televizi.

Záznamy z neveřejných koncertů budou pořízeny během středy a čtvrtka tohoto týdne (tedy 10. a 11. února) a vysílány budou už od počátku příštího měsíce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RGM Live Space. Největší republiková soutěž kapel!