Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Počátku a Temného rytíře chce točit životopisný film

Marek Benda

Marek Benda

23. 2. 2011

OBR: Christopher NolanNatáčení posledního článku trilogie o netopýřím muži (The Dark Knight Rises) zaměstnává Christophera Nolana dnem i nocí, nicméně se v jeho hlavě objevují jasné myšlenky na další projekt.

OBR: Christopher Nolan

Christopher Nolan při rozhovoru o filmu Temný rytíř Zdroj: youtube.com

Měla by jím být biografie amerického letce, konstruktéra, vynálezce, filmového producenta a businessmana, Howarda Hughese, založená na knize Michaela Drosnina Citizen Hughes. Nolan má tuto látku dlouho v hledáčku. Film by se mohl dočkat premiéry v roce 2014.

Zatímco se Martin Scorsese ve filmu Letec (The Aviator) zabýval ranou a střední etapou Hughesova života, Nolan se chce zaměřit na jeho pozdní mysteriózní úsek (rozmezí třiceti let). Hughes se v této době více uzavíral do sebe a stranil se veřejnosti. Nakonec umřel za dosud nejasných okolností na palubě letadla.

Otázkou zůstává, kdo by si měl zahrát hlavní roli. Leonarda DiCapria by mohli nahradit Christian Bale nebo Jim Carrey. Zejména druhý jmenovaný je zajímavou, nikoliv neobvyklou osobností. Carrey dokázal, že vážné role mu sedí (Thruman show, Věčný svit neposkvrněné mysli).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Počátku a Temného rytíře chce točit životopisný film