Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Pirátů z Karibiku a Ranga promluvil o dalším projektu s Johnnym Deppem

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

23. 2. 2011

FOTO: Gore VerbinskiSpojení jmen Gore Verbinski a Johnny Depp není ve světě filmu rozhodně ničím novým. Tato dvojice dohromady natočila první tři díly Pirátů z Karibiku, v březnu přijde do kin jejich společný animák Rango a jejich spolupráce, zdá se, bude pokračovat i nadále. Tentokrát je v plánu western!

FOTO: Gore Verbinski

Režisér Gore Verbinski, který stojí za Piráty z Karibiku, Zdroj: youtube.com

Dle slov samotného režiséra by mělo jít o příběh ve stylu Dona Quijota vyprávěného z pohledu jeho pomocníka Sancho Panzy. Originální název snímku zní The Lone Ranger, což filmovým (a především pak westernovým) nadšencům možná už leccos napoví.

Původní příběh vypráví o tom, jak gang uprchlíků přepadne bandu texaských rangerů a na první pohled se zdá, že všechny z nich zabil. Jeden z nich ale přežije, když ho najde indián jménem Tonto, který ho i uzdraví. Následně se rozhodnou spojit své síly a začíná jejich boj za spravedlnost.

The Lone Ranger se poprvé objevil v rozhlasové show v roce 1930. Jeho popularita dále vedla k natočení hraných i kreslených seriálů či televizních show, hrdina s maskou se objevil i v několika románech či jako hračka pro děti.

FOTO: The Lone Ranger

Clayton Moore jako Lone Ranger v roce 1956, Zdroj: distributor filmu

Nejznámějším představitelem Lone Rangera je Clayton Moore, jenž se v této roli objevil v několika filmech i televizních seriálech. Kdo půjde v jeho stopách právě ve snímku Gora Verbinského, zatím není jasné. Jeho parťáka Tonta ztvární již zmiňovaný Johnny Depp.

Právě kvůli vytíženosti Johnnyho Deppa, především z důvodu natáčení filmu Dark Shadows, se western nezačne točit dříve než v příštím roce. Premiéra by měla být ještě o rok později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Pirátů z Karibiku a Ranga promluvil o dalším projektu s Johnnym Deppem