Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér nových X-Menů: Superhrdinský žánr je vytěžen k smrti

Redakce

Redakce

26. 8. 2010

Režisér Matthew Vaughn se domnívá, že Hollywood „vytěžil superhrdinské filmy k smrti“, a proto se blíží doba, kdy zájem o ně opadne. Jednoduše prý ztrácejí na kvalitě a začínají diváky nudit.

Matthew Vaughn s manželkou

Vaughn právě natáčí další film ze série o mutantech s X faktorem v genech. Ten ponese název  X-Men: First Class. Pro práci na něm se rozhodl proto, že vždy „chtěl natočit vysokorozpočtový superhrdinský film“ a dodává, že mnoho příležitostí k tomu by již nedostal. Současný boom v tomto žánru je podle režiséra u konce. Na vině je dle jeho slov Hollywood a s ním spojená nekvalitní nadprodukce.

Matthew Vaughn, manžel Claudie Schiffer, je svou otevřeností (v hollywoodských kruzích neobvyklou) proslulý. Sám je známý jako producent filmů Podfu(c)k, Sbal prachy a vypadni! od Guye Ritchieho. Jeho režijním debutem byl snímek Po krk v extázi (Layer Cake) v roce 2004 a superhrdinskému tématu se přiučil jako producent, režisér i spoluscénárista filmu Kick-Ass.

Režisér si také nebere servítky, když jde o kritiku práce jeho kolegů. O třetím dílu X-Men: The Last Stand, který režíroval Brett Ratner (Křižovatka smrti), řekl, že by natočil „něco asi tak stokrát lepšího než byl výsledek“. Je pravda, že tento díl se na rozdíl od předchozích dvou dočkal od kritiky spíše negativních odsudků. To však nezabránilo tomu, že i třetí z X-Menů byl kasovním trhákem.

X-Men: First Class se příští rok připojí k dalším vysokorozpočtovým superhrdinským filmům. Očekávány jsou Captain America: The First Avenger, Thor a Green Lantern.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér nových X-Menů: Superhrdinský žánr je vytěžen k smrti