Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Milionáře z chatrče točí film podle skutečné události. Skončí James Franco jen s jednou rukou?

Nela Christovová

Nela Christovová

11. 8. 2010

Po oscarovém Milionáři z chatrče přichází režisér Danny Boyle s novým filmem nazvaným 127 hodin. Snímek vypráví fascinující příběh amerického horolezce Arona Ralstona, který strávil pět dní zaklíněný ve skalách, než se rozhodl učinit děsivé rozhodnutí…  Co všechno člověk dokáže, když se rozhodne přežít?

James Franco ve snímku 127 hodin, Zdroj: distributor filmu

Drama 127 hodin zachycuje obyčejného člověka na pokraji života a smrti. Co o něm říká sám režisér? „Ten film bude jako posedlost a bude pro posedlé. Nakonec budete chtít, aby si tu ruku uřízl.“ Ano, uřízl.  Stejně jako opravdový Aron Ralston, který si v roce 2003 po pěti dnech ve skalách, celý dehydratovaný a v deliriu, skutečně odřízl pravé předloktí. A to tupým nožem.

A o čem ještě bude pojednávat Boylovo drama? Pět dní před oním děsivým rozhodnutím rekapituluje mladý horolezec zaklíněný pod balvanem kdesi v Utahu celý svůj život a vzpomíná na rodinu a přátele. Možná právě tyto vzpomínky ho donutí obětovat svou ruku. Nebo bude všechno jinak?

V hlavní roli se objeví James Franco, známý především jako Harry Osborne z trilogie Spiderman. Premiéru bude mít film už v září na torontském filmovém festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Milionáře z chatrče točí film podle skutečné události. Skončí James Franco jen s jednou rukou?