Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Hobita Guillermo del Toro odchází, natáčení je ohroženo

Nela Christovová

Nela Christovová

3. 6. 2010

Přípravy Hobita jsou v plném proudu, vytváří se postavy a plánují se animace rozsáhlých bitev. A v tu chvíli se Guillermo del Toro, který měl ve spolupráci s Peterem Jacksonem film natočit, rozhodl, že se na režii nebude nadále podílet. Zároveň slíbil, že pokud se bude v natáčení pokračovat, hodlá s filmaři dál spolupracovat. Je to konec Hobita?

Režisér Hobita Guillermo del Toro odchází, natáčení je ohroženo

Finanční problémy?

„Po téměř dvou letech žití, dýchání a vytváření tak ohromného světa jako je Tolkienova Středozemě, musím s velkou lítostí oznámit, že odcházím z natáčení tohoto úžasného snímku,“ řekl del Toro na úvod.

Film, který chronologicky předchází Tolkienově proslulé trilogii Pán Prstenů, se měl začít natáčet už v listopadu. Podle del Torových slov však dochází k čím dál tím větším průtahům, a to kvůli vážným finančním problémům, do kterých se dostala filmová společnost MGM. Mexický režisér však slíbil, že po dokončení filmu bude prvním, kdo nový snímek zhlédne.

OBR: Speciál k filmu Hobit

Peter Jackson ale zvěsti o finančních potížích společnosti odmítá a odklad natáčení vysvětluje tím, že se přípravy filmu stále ocitají v počáteční fázi. „Hobit vlastně nebyl odložen, protože jsme nikdy neoznámili přesné datum. Navíc nikdy nebyl označen jako konečný projekt, takže nebylo ani ohlášeno datum.“

Hobit Bilbo z Pána prstenů, Zdroj: distributor filmu

Konkurz na režiséra

Podle Jacksona je nutné hledat důvod del Torova odchodu někde jinde. „Guillermo se prostě nechtěl zavázat k šesti letům na Novém Zélandu, kde by natáčel pouze Hobita, když původní návrh byly tři roky.“ Zároveň však uznává, že Mexičan patří k nejkreativnějším osobám, jaké kdy potkal, a dodává, že je rád, že s ním mohl pracovat. Kvůli svému nabitému programu neplánuje del Torovo místo sám obsadit.

Podle původních plánů by natáčení mělo začít v listopadu. Tedy za předpokladu, že se společnostem Warner Bros. a MGM podaří co nejrychleji sehnat nového režiséra. Ve snímku se objeví původní děj románu, ale i scény, které odkazují na samotnou trilogii, jako je vyhnání Saurona z Temného hvozdu. Hobit bude rozdělen do dvou částí, první díl by se měl v kinech objevit v prosinci roku 2012 a závěrečná část o rok později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Hobita Guillermo del Toro odchází, natáčení je ohroženo