Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Gladiátora dal Život v jednom dni zdarma na internet! Mrkněte

Marek Benda

Marek Benda

5. 11. 2011

Snímek Život v jednom dni byl iniciován serverem youtube.com. Vznikl ve spolupráci s předními americkými režiséry a nyní je film online. Přisuňte svá křesla a vychutnejte si střípky životů ostatních kultur z pohodlí vašeho domova. Značka: nic se neplatí.

OBR: Život v jednom dni

Život v jednom dni Zdroj: distributor filmu

Unikátní projekt, který jako producenti zaštítili bratři Ridley Scott a Tony Scott, sestavil režisér Kevin McDonald, autor oscarového snímku Poslední skotský král. Život v jednom dni představuje rutinní pochod jediného dne tisíců lidí, kteří přispěli svými videy. Celkem se režisérovi dostalo do ruky na čtyři a půl tisíce hodin záznamu ze 192 zemí.

Film: Life a Day ZDE ke zhlédnutí zdarma

Co můžeme od tohoto originálního projektu, který si odbyl svou premiéru 27. ledna na filmovém festivalu Sundance, čekat?

Oldřich Mánert ve své recenzi na TOPZINE.cz píše: „V klipovém sestřihu můžeme sledovat pravidelnou ranní očistu napříč kontinenty nebo úsměvně rytmickou přípravu pokrmů dle jednotlivých světových kultur. Záměr je jasný a je doveden do dokonalosti. Všichni jsme stejní, ať už je naše bohatství fyzické, nebo si to nejcennější schováváme hluboko ve svých duších.“

Život v jednom dni (Life in a Day)

Dokumentární
USA, 2011, 95 min

Režie: Kevin Macdonald

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Gladiátora dal Život v jednom dni zdarma na internet! Mrkněte