Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér filmu Smrtonosná past lhal agentům FBI. Půjde do vězení

Anna Bílá

Anna Bílá

20. 1. 2013

FOTO: John McTiernan půjde do vězeníRežisér filmu Smrtonosná past John McTiernan prohrál odvolání u Nejvyššího soudu Spojených států, když chtěl zrušit rozhodnutí o ročním uvěznění.

FOTO: John McTiernan půjde do vězení

Režisér Smrtonosné pasti prohrál odvolání u soudu. Zdroj: MGM

McTiernan byl v roce 2010 usvědčen a odsouzen ze lhaní agentům FBI ohledně toho, že si najal soukromého detektiva k odposlouchávání filmového producenta Chuche Rovena. S tím tehdy pracoval na filmu Rollerball.

V roce 2006 McTiernan přiznal vinu poté, co FBI objevila nahrávku, kde režisér se soukromým detektivem Anthonym Pellicanem diskutují o odposlouchávání Rovena. Později své doznání ale popřel. O čtyři roky později vinu znovu přiznal, aby mohl podat odvolání. Byl však odsouzen a pokutován částkou 100 tisíc dolarů (asi 2 miliony korun).

V době, kdy podal odvolání k Nejvyššímu soudu, byl propuštěn na kauci. Nejvyšší soud však přezkoumání případu zamítl. Nyní se očekává, že McTiernan půjde na rok do vězení a další tři roky potom bude pod dohledem.

Právník režiséra prohlásil, že tento rozsudek ještě může být zmírněn. Neexistuje prý žádný důkaz toho, že k odposlechu skutečně došlo. Ačkoli McTiernan byl odsouzen spíše za lhaní než za odposlouchávání.

Na odposlech si najal soukromého detektiva Anthonyho Pellicana, který se specializoval na celebrity. Pellicano byl v roce 2008 usvědčen ze 78 zločinů. Jednalo se především o sběr informací ze soukromého života hollywoodských hvězd, jako například Sylvestera Stallonea. Pellicano si právě odpykává 15 let vězení.

John McTiernan režíroval mnoho velkorozpočtových akčních filmů a thrillerů jako Predátor, Hon na ponorku, Poslední akční hrdina, Aféra Thomase Crowna a Smrtonosná past.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér filmu Smrtonosná past lhal agentům FBI. Půjde do vězení