Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restauraci Pastička v centru Prahy odpustíte i vyšší ceny

Redakce

Redakce

23. 5. 2011

Foto: Krůtí steak s oblohou v PastičceKvelb and Pub nedaleko Václavského náměstí pro vás nachystá dobré jídlo, obsluhu a připojení k internetu. Je to bar a restaurace zároveň, a spojuje tak výborné pokrmy se širokou nabídku alkoholu. Za kvalitu se ovšem platí.

Foto: Krůtí steak s oblohou v Pastičce

V Pastičce si můžete vybrat z bohaté nabídky grilovaných pokrmů Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Hned ze začátku jsem narazila na menší problém, většina stolů byla rezervována. Jeden z obsluhujících mladíků však ihned přispěchal a pomohl mi najít volné místo s výhledem přímo na bar. Obdržela jsem jídelníček velmi pěkně vyvedený v kovu a dřevě.

Vybrala jsem si krůtí steak na rozmarýnu a šalvěji se smetanovo-sýrovou omáčkou a bramborové placičky. Při čekání na jídlo jsem detailněji prozkoumávala menu. Našla jsem tam třeba butterfish s pórkovou slámou a kapari dipem nebo trachtace v kvelbu (kousky hovězí svíčkové a kuřecího masa, pórek, cibule, papriky, chilli papričky, soja, česnek, s omáčkou Lambo). Brambora v pozlátku mě dokonce zaujala natolik, že jsem se ji rozhodla doobjednat.

K obědu vám zahraje Manu Chao

Pak jsem se rozhlédla kolem sebe. Výzdoba ve stylu první republiky, dřevěné obložení, na stěnách visící tabulky a pohodová hudba dohromady vytvářejí útulné prostředí. Odebrala jsem se na toalety,  které byly uklizené a čisté. Po návratu na mě již čekal můj pokrm.

Foto: Kvelb a Pub Pastička

Pastička je pub ve stylu první republiky Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Steak byl šťavnatý a dobře propečený, ochucený tak akorát, omáčka byla jemná a v optimálním množství ke zvoleným placičkám. Brambora v pozlátku, která je ze sekce příloh, by sama o sobě dokázala zahnat malý hlad. Chtěla jsem zaplatit, a upřela tudíž svůj pohled na číšníka. Jeho reakce „Co jsem provedl?“ mě pobavila. Zdejší obsluha je tak nějak celkově spíše přátelsky-barového typu, přesto však neztrácí profesionalitu.

Co se cen týče, promítá se do nich umístění podniku v centru města. Hlavní jídlo vyjde okolo sto padesáti korun,  za přílohu dáte dalších padesát. Mojito stojí 120 korun. Na druhou stranu však mají i polední menu, která jsou cenově přijatelnější.

Jak dopadla restaurace celkově?

Pastička nabízí hezké zajímavé prostředí, opravdu vynikající jídlo a osobitou obsluhu. Pakliže vám nevadí trochu vyšší ceny, rozhodně se tam vypravte.

pasticka.cz

Adresa:
Blanická 25
Praha 2

Otevírací doba:
Pondělí až Pátek:  11:00 – 01:00
Sobota až Neděle: 17:00 – 01:00

Hodnocení:
Jídlo: 5*****  Atmosféra: 4**** Obsluha: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restauraci Pastička v centru Prahy odpustíte i vyšší ceny