Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Ztráty a nálezy Praha: Stylová atmosféra kvalitu jídla nezachrání

Redakce

Redakce

20. 6. 2011

Foto: Vchod do restaurace Ztráty a nálezyRohová restaurace nedaleko Václavského náměstí se prezentuje jako podnik z dob našich babiček. Ty by se však asi dost podivily, že jim k obědu hraje Kate Perry.

FOTO: Vinohradská prsíčka

Vinohradská prsíčka překvapí zajímavou variací chutí, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.z

Hned po příchodu do vinohradského podniku nás přivítala milá obsluha, zeptala se na náš postoj ke konzumaci tabákových výrobků a podle odpovědi vybrala příslušná místa. Vzápětí dorazila s nabídkou pokrmů a převzala objednávku na nápoj.

Zadívala jsem se do jídelníčku. Měl v sobě hezký nápad – podklad pro text tvořený starými fotografiemi. Škoda, že to vše je vsazené do plastového hávu, takže autentičnost bere za své. Objednala jsem si Vinohradská prsíčka (kuřecí steak ve smetanové omáčce s hruškou a rozinkami) a vyzkoušela ochotu servírky při otázce na vhodnou přílohu. Doporučila mi rýži nebo šťouchané brambory, zvolila jsem tedy brambory a při čekání jsem studovala vnitřek restaurace.

FOTO: Interiér restaurace Ztráty a nálezy

Stylový interiér restaurace Ztráty a nálezy Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Interiér je zde vcelku povedený, zasazený do třicátých let minulého století a kombinuje venkovský a městský styl. Na stěnách najdete tabulky s dvojjazyčnými nápisy či dobové ateliérové i rodinné fotografie. Je vidět snaha o sladění celkového ducha restaurace. O to víc pak zůstává rozum stát nad nedotažením celého konceptu do zdárného konce. K poslechu vám hraje obyčejné rádio. Kate Perry je sice fajn, ale věrohodnost dostává značnou trhlinu a požadovaný efekt vyvolání atmosféry starých časů se nedostaví.

Vinohradská prsíčka raději s rýží

Než jsem začala jíst, donesla mi servírka steakový nůž. Hezké, kdyby se mi jen nerozpadal v ruce a nemusela bych si tedy říkat o nový. Můj pokrm vyzníval velmi sladce, a tak slané přílohy, jako jsou hranolky, bych nedoporučovala. Mé šťouchané brambory celkem ušly, ale ta rýže by přece jenom byla lepší. Steak byl šťavnatý akorát, omáčky i rozinek byl dostatek. Co mi tam trochu překáželo byla naprosto nadbytečná obloha, čerstvá okurka a rajče neladily ani vzhledově ani chuťově.

Na bramboráčku si zde nepochutnáte

Vinohradská prsíčka přicházejí s netradiční složením, a právě o to víc jsem si na večeři pochutnala. Na rozdíl od mého partnera. Jeho Grilované vepřové medailonky byly v pořádku, ale jeden ze tří bramboráčků byl naprosto nepoživatelný, nedal se ani rozříznout. To by se v dobré restauraci asi nemělo stávat.

FOTO: Vchod do restaurace Ztráty a nálezy

Vchod do restaurace Ztráty a nálezy ve stylu třicátých let, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Když se nás číšnice při odnosu talířů zeptala, zdali je vše v pořádku, řekla jsem jí, že ten bramboráček tedy v pořádku rozhodně není. Usmála se a odpověděla, že tam asi chudák zůstal nějak déle a odkráčela. Tak nevím, jsem moc náročná, že bych čekala za takhle nepovedené jídlo za sto devadesát korun kompenzaci nebo alespoň omluvu? Tohle trochu znělo jako ptám se, protože musím, a ne proto, že by mě názor opravdu zajímal. To bylo docela zklamání.

Co z toho plyne?

Ztráty a nálezy mají bezpochyby velký potenciál a restauraci bych řadila spíše mezi nadprůměrně podniky. Bohužel však pokažené jídlo, rozbitý steakový nůž, ne úplně vyvedený přístup obsluhy, a hlavně celková nedotaženost celého konceptu kazí celkový dojem. V lokalitě, kde proudí davy cizinců, by se restaurace mohla stát turistickým lákadlem stejně jako další dobové podniky, ale takhle padá na trochu lepší průměr.

restauraceztratynalezy.estranky.cz

Adresa:
Vinohradská 208/14
Praha- Vinohrady
120 00

Otevírací doba:
Pondělí až Neděle: 11:00 – 23:00

Celkové hodnocení:
Jídlo: 3*** Atmosféra: 3*** Obsluha: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Ztráty a nálezy Praha: Stylová atmosféra kvalitu jídla nezachrání