Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace U Žíznivého jelena uhasí hlad i žízeň

Redakce

Redakce

16. 3. 2011

Restaurace U Žíznivého jelena - Interiér dolní nekuřácké částiRestaurace U Žíznivého jelena se nachází na rušné Vltavské ulici v blízkosti smíchovského pivovaru Staropramen.  Podle pramenů se zde pohostinství nacházelo už od roku 1896 a na tuto tradici se snaží současná restaurace navázat.

FOTO: Vchod do restaurace U Žíznivého jelena

Vchod do restaurace U Žíznivého jelena je na rušné Vltavské ulici Zdroj: uziznivehojelena.cz

Po vstupu do restaurace se ocitnete v menší kuřácké části, které vévodí bar. Vpravo po schodech dolů pak můžete pokračovat do velkých sklepních prostor zbytku restaurace, které jsou celé nekuřácké.

Pivo české nebo belgické?

Restaurace rozhodně nezapře svou teritoriální příslušnost. Čepují zde deseti a dvanácti-stupňové pivo Staropramen. Doporučit mohu výbornou tankovou desítku. Ta byla o poznání lepší, než sudová dvanáctka. Také zde čepují dvě belgická piva – Hoegaarden a Leffe. Leffe se vyrábí ve dvou variantách – Leffe Blond a Leffe Bruin. U Žíznivého jelena si můžete dopřát tmavé pivo Leffe Bruin. Ale pozor, tohle pivo je opravdu hodně sladké.

Leffe Bruin – je tradiční belgické pivo vyráběné podle receptury opatství Leffe. Má delikátní chuť vanilky a hřebíčku a plné aroma čokolády a karamelu. Za svou tmavě hnědou barvu vděčí tmavě pečenému sladu. Obsahuje 6,5% alkoholu a výborně se hodí ke kořeněným, pikantním a sladkým jídlům nebo jako aperitiv.

Nesmím zapomenout na široký výběr moravských vín, který mě v restauraci příjemně překvapil. Pro každou restauraci je určitě velkým bonusem, pokud spolupracuje s konkrétním vinařem. Restaurace U Žíznivého jelena nabízí především vína z Vinných sklepů Lechovice, což je tradiční výrobce vín ve Znojemské oblasti. Restaurace nabízí jejich vína rozlévaná, jakostní i přívlastková.

Větší fantazii pro kuchaře

Objednané jídlo vypadalo na talířích poněkud nudně, a protože pravdou je, že člověk jí i očima, bylo prvním dojmem lehké rozčarování. Pokrm, který může být sebelepší, je nutné i dobře a nápaditě prezentovat. Moje poněkud fádní objednávka byl smažený eidam s vařeným bramborem a tatarskou omáčkou. Protože si tuto kombinaci dávám v běžných restauracích poměrně často, mohu ji U Žíznivého jelena ohodnotit jako chuťově vynikající.

Dolní nekuřácká část je překvapivě velká

Dolní nekuřácká část je překvapivě velká Zdroj: uziznivehojelena.cz

Sýr se po nakrojení pomalu roztékal a brambory byly jemně zalité máslem. Kombinace byla ideální a chutná. Snad jen zeleninová obloha byla na můj vkus poněkud chudá – pouze několik salátových listů. Nebyla jsem si jistá, jestli ostatní zeleninový sortiment právě došel anebo ho šetřili na později.

Můj společník si objednal kuřecí steak zapečený s rajčaty, šunkou, slaninou, tymiánem a parmezánem, v kombinaci s americkými brambory. Vizuálně nepříliš povedený pokrm byl chuťově opět vynikající a příjemně nás překvapil. Kuchař či kuchaři U Žíznivého jelena vaří výborně, ale doporučila bych jim rozvinout fantazii při prezentování jídel.

FOTO: Kuřácká část restaurace U Žíznivého jelena

Horní patro Zdroj: uziznivehojelena.cz

Obsluha byla v restauraci standartní a nevybočovala nijak z běžného průměru. Zkrátka profesionální. Příjemným překvapením ale byla u obou obsluhujících číšníků znalost angličtiny, za což jim byla japonská turistka (hrozící se nad obrovitostí porce dezertu) velmi vděčná. Vyjednala si její rozpůlení palačinky a rozdělila se s dětmi u vedlejšího stolu.

V roce 2009 prošla restaurace rozsáhlou rekonstrukcí a v podzemních prostorách tak vznikla nová část s kamennými zdmi a klenbami.

Restauraci U Žíznivého jelena vám mohu bez větších problémů doporučit. I když by se obsluze i prezentaci jídel dalo něco málo vytknout, je tato restaurace lepší průměr. Což nezní úplně špatně, ne?

www.uziznivehojelena.cz

Adresa:
Vltavská 15/523
150 00 Praha

Otevírací doba:
PO – PÁ 10:00 – 24:00
SO – NE 12:00 – 24:00

Bezbariérová přístup:
ne

Nekuřácká část:
ano

Hodnocení:
Jídlo: 4****, Obsluha: 4****, Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace U Žíznivého jelena uhasí hlad i žízeň