Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace U Vejvodů vyvolává smíšené pocity

Redakce

Redakce

8. 2. 2011

FOTO: U Vejvodů - vchodHistorické centrum Prahy nabízí bezpočet možností, kde můžete příjemně strávit večer ve společnosti dobrého piva a typické české pochoutky. Takovým místem je i restaurace U Vejvodů. Své potenciální zákazníky láká především na pivo točené z tanku za přátelskou cenu.

FOTO: U Vejvodů - vchod

Vchod do restaurace, Foto: Filip Trousil, Topzine.cz

Restaurace se nachází v poměrně nenápadné uličce. Hned po vstupu na vás dýchne atmosféra typické pivnice. Restaurace je velmi rozlehlá a je rozdělena na tři části. O chutný mok můžete požádat u jednoho ze dvou stylových výčepů.

Jak již bylo řečeno, největším lákadlem je pivo točené z tanku za velmi příjemnou cenu (32,90 korun). Pokud tedy chcete pouze uhasit žízeň, je restaurace U Vejvodů ideálním místem. Jestli se rozhodnete dopřát si něco dobrého k jídlu, pravděpodobně si pochutnáte, ale…

Pro a proti

Pokrmy mají vysokou kvalitu a skvěle se hodí do tamějšího prostředí. V čem je tedy problém? Ten nastává při placení. Všímavějším neunikne položka na účtu couvert. V restauracích není ničím výjimečným. Pokud ale na stole nevidíte žádné dochucovací prostředky, už to tak samozřejmé není. Onen couvert je pečivo, které obsluha započítává ke každému hlavnímu jídlu. V případě pečeného kolena je to samozřejmost. Když si ale objednáte svíčkovou, pečivo nejen že nepotřebujete, ale pravděpodobně ho ani neuvidíte. Tím pádem platíte vlastně za nic.

Další nepříjemnost je spojená s křupavými preclíky na stolech. Obsluha ztrácí u větších skupin hostů přehled, kolik jich stihli zkonzumovat. Účet se tak může rozrůst o další položku, která negativně ovlivní váš zážitek a odlehčí vaší peněžence.

FOTO: U Vejvodů

Posledním nedostatkem je obsluha. Ne, že by se chovala nevhodně. Problém je spíš v její organizaci. Může se tak stát, že si chcete objednat a číšník vás odkáže na kolegu. Večer tak můžete strávit hledáním kolegy.

Celkový dojem?

Mohlo by se zdát, že návštěva této restaurace přináší pouze nepříjemné zážitky. Tak tomu určitě není. Čeká vás večer v krásném prostředí ve společnosti chutného jídla a pití. Zmíněné nepříjemnosti však mohou ovlivnit vaši další případnou návštěvu, což je škoda. Přitom stačí tak málo.

www.restauraceuvejvodu.cz

Adresa:

Jilská 4, Praha 1

Otevírací doba:

Po – Čt: 10:00 – 3:00 hod.

Pá – So: 10:00 – 4:00 hod.

Ne: 10:00 – 2:00 hod.

Hodnocení:

Jídlo: 4****, Obsluha: 2**, Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace U Vejvodů vyvolává smíšené pocity