Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Třetí Poločas: Na pivo i za sportem

Samcová Jana

Samcová Jana

1. 10. 2009

Třetí poločas 2Hledáte místo, kde člověk může dosyta zaplnit žaludek a spláchnout těžký den vychlazeným půllitrem? Sháníte podnik, kde se můžete odreagovat u kulečníku nebo u sledování sportovních přenosů? Potřebujete být v dostupnosti hromadné dopravy? Pak určitě zavítejte do restaurace Třetí poločas v pražské Libni.

Interiér Třetí poločas, Zdroj: tretipolocas.cz

Interiér Třetí poločas, Zdroj: tretipolocas.cz

Název Třetí poločas zní poněkud excentricky a otázka je nasnadě. Proč právě Třetí poločas? Citujme prohlášení na webových stránkách této restaurace: Před více než sto lety se v anglickém městečku Rugby sešlo na třicet neohrožených mužů, kteří tak dali základ tomuto překrásnému sportu. Dvakrát se střetli v boji o míč, aby pak potřetí mohli své síly změřit při oslavách…

Pod tíhou ozubených kol

Jistě, na oslavy a pořádný odpočinek po náročném dni by nikdo neměl zapomínat. Jsou kořením života. Pikantním kořením může být pro mnohé i netradiční interiér podniku. Zarámované dresy a fanouškovské šály sportovních klubů doplňuje zcela nesportovní rekvizita. Celý strop Třetího poločasu je posetý obrovskými ozubenými koly, která z tohoto místa vytvářejí prostor vskutku nevšední. Restauraci tato výzdoba dodává řekněme drsnější ráz, vždyť sportovci nejsou žádné slečinky. Pravého významu přítomnosti ozubených kol jsme se nedopátrali, nicméně dekorace je to originální.

Co říci k hlavnímu bodu Třetího poločasu, a to k jídelnímu lístku? Je velmi pestrý a uspokojí i ty nejvybíravější jazýčky. Nabízí se tu italská, mexická či typicky česká kuchyně. Personál je rovněž velmi příjemný a ochotně vyjde vstříc. Malý černý puntík udělujeme za nedostačující výběr bezmasých jídel, ovšem na druhou stranu, sportovci přece nějaké ty proteiny potřebují. Takže dobrou chuť.

www.tretipolocas.cz

ADRESA: Zenklova 36, Praha 8

PROVOZNÍ DOBA: Po-So: 17 – 22 h

TIP NA JÍDLO: 200 g Kuřecí nudličky se zeleninou a oříšky v sójové omáčce 125,-

TIP NA PITÍ: Krvavý pomeranč (pomerančový juice, citronová šťáva, grenadina) 40,-

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Třetí Poločas: Na pivo i za sportem