Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Rožmitálka: Žižkovská klasika

Samcová Jana

Samcová Jana

28. 1. 2010

rožmitálka (2)Rožmitálka je ideálním místem, pokud toužíte po klidném obědě za lidové ceny a pohodovém poklábosení večer u piva. Rozhodně neurazí. Zkrátka klasická česká hospoda uprostřed pražského Žižkova.

Rožmitálka, Zdroj: rozmitalka.cz

Rožmitálka, Zdroj: rozmitalka.cz

Najít Rožmitálku není žádná věda. Přestože sídlí v Koněvově ulici, která je dlouhá jak týden, stačí si zapamatovat orientační bod autobusovou zastávku Černínova a jste v cíli. Že jste opravdu na správném místě, potvrdí i takřka gigantická dřevěná tabule s nápisem Rožmitálka. Projděte průchodem a poklidná restaurace je vaše. Nelekněte se, až vás přivítá chlupatá zbojnická noha trčící ze stropu. Ta je zdejší dominantou a spolu s ostatními středověkými rekvizitami tvoří příjemné domácí klima. Dobrou náladu podporuje i milá obsluha, jejíž úsměv se nevytrácí, ani když hospoda praská ve švech. Stálou klientelu tvoří studenti nedaleké vysoké školy, takže v době oběda bývá někdy dosti problematické sehnat volnou židli.

Rožmitálka se pyšní opravdu slušným výběrem z 300 jídel české i mezinárodní kuchyně. Pročítání obsáhlého jídelního lístku zabere mnohdy více času, než spolykání plného talíře. A že jsou porce vskutku velkorysé. Nicméně tři sta jídel je na tak malou hospodu opravdu velké sousto. Podstatně skromnější výběr by Rožmitálce slušel více, ale když to kuchaři zvládají…

Ochutnávka z jídelního lístku

Z předkrmů je na výběr nakládaný hermelín, zapečená brokolice s mozzarelou či česnekové topinky. Ze snídaní dnes už málokde vedené knedlíky s vajíčkem nebo hemenex. Z polívek překvapí Thajská či Lososová, zejména pak polévka s mořskými plody, která by se svým složením hodila spíše do luxusnějších prostor. Zde do puntíku platí, že mají-li v jiných restauracích od sladkých či bezmasých jídel na výběr jen palačinky a smažák, pak z Rožmitálky nikdo neodejde s pocitem křivdy. Dokladem budiž Sladká pizza, Palačinka se zmrzlinou, nebo Vegetariánský špíz na grilu a Zapečené brambory se smetanou, brokolicí, hráškem, kukuřicí a uzeným sýrem. Když to shrneme, tak k uspokojení chuťových buněk jsou na výběr polévky, saláty, minutky, polední jídla, speciality na grilu, těstoviny, rizota, pizzy, zapečené brambory, palačinky a dezerty.

Objednáte-li si jídlo nad 200 korun, dovezou vám ho zdarma do Prahy 1, 2, 3, 7, 8, 9 a 10 a to každý den od devíti do třiadvaceti hodin.

www.rozmitalka.cz

ADRESA: Koněvova 1194/85, Praha-Žižkov

OTEVÍRACÍ DOBA: 9-23

TIP NA JÍDLO: Kuřecí katův šleh 85 korun

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Rožmitálka: Žižkovská klasika