Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace La Cabaňa: Mexiko pro Čechy

Centrum Pardubic nabízí nespočet restaurací, kaváren a jiných příjemných posezení. Pizza, kachna se zelím a presso s mlékem vás ale po nějaké době omrzejí. V tom případě je na místě zkusit něco nového a rozmanitějšího. Mexická restaurace La Cabaňa je dobrou volbou.

FOTO: Mexická restaurace La Cabaňa

Mexická restaurace La Cabaňa má co nabídnout. Zdroj: Topzine.cz, Foto: Lenka Rejfířová

Pardubická mexická restaurace La Cabaňa se nachází v těsné blízkosti Bubeníkových sadů, asi 10 min. pěší chůze od centra města. Žlutomodrá budova zaujme na první pohled.

La cabaňa znamená v překladu do češtiny něco jako chýše nebo chatrč. Vybavení interiéru je dotaženo do dokonalosti a odpovídá (v dobrém slova smyslu) svému názvu. Rustikální dřevěné stoly a lavice, barevné stěny, cihlový bar, barevné obrazy a vlaječky. Vše působí barevným a pozitivním dojmem.

Restaurace disponuje dvěma patry, v 1. patře je také možnost konání rodinných oslav, firemních večírků nebo rautů.

El salat? Co je to?

Velkým zklamáním je bohužel jídelní lístek. Nejen, že je místy nepřehledný, ale snaží se na první pohled upoutat velkými nápisy, pro české návštěvníky sice velmi atraktivními (např. Los mexikos restaurantos), ale pro znalce španělského jazyka naprosto směšnými.

Nevím, kolik času strávil majitel restaurace v Mexiku a zda stihl pochytit nějaká slovíčka, ale salát se španělsky opravdu neřekne el salat, nýbrž la ensalada, a mexická španělština není výjimkou. Co by na to asi řekli sami Mexičani?

Je libo přiostřit?

Ceny hlavních jídel se v La Cabaně pohybují okolo 180 Kč. Velikost porcí je zcela odpovídající ceně. V nabídce jídel nechybějí tradiční mexické pokrmy: plněné tortily Enchilladas, Chilli con Carne, zapečené placky Quesadillas nebo oblíbené fazolové Burrito.

FOTO: Burrito s fazolemi a kuřecím masem

Burrito s fazolemi a kuřecím masem, Zdroj: Topzine.cz, Foto: Lenka Rejfířová

Všechna jídla jsou svou pikantností přizpůsobena evropskému jazýčku. Pokud si však přejete ochutnat pokrm ostrý tak, jak ho konzumují samotní otrlí Mexičani, není problém – restaurace rozlišuje několik stupňů ostrosti a každý strávník si tak může otestovat své možnosti. Pro ty, kteří středoamerickému stylu stravování neholdují, jsou připraveny jednoduché klasiky – smažený sýr s hranolkami nebo přírodní kuřecí řízek.

Pastva pro oči i chuťové buňky

Jídlo samotné je opravdovým kulinářským zážitkem a možná i předčí vaše očekávání. Kukuřičné placky jsou krásně křupavé, maso propečené, zelenina čerstvá. Jídlo je pastvou pro oči – doslova hraje všemi barvami – a estetickou funkci plní i nádobí – talíře jsou keramické a barevně zdobené.

Příjemným překvapením byly dochucovací paprikové omáčky připravené na stole, a to ve dvou variantách, jemná a ostřejší. K jídlu se výborně hodily a na obale bylo opravdu uvedeno Mexiko jako země původu. Naopak omáčky, servírované v malých keramických mističkách, které byly součástí hlavního chodu, měly chuť nevýraznou, vodovou, až mdlou.

FOTO: Quesadilla zapečená se sýrem a špenátem

Quesadilla zapečená se sýrem a špenátem, Zdroj: Topzine.cz, Foto: Lenka Rejfířová

Nápoje jemné i ostřejší

V restauraci se točí pivo Stella Artois a Staropramen. Ti náročnější mohou ochutnat i mexické pivní speciality Desperados a Corona Extra v 0,33 láhvi za 70 Kč. Nabídka nealko nápojů je stejná jako v ostatních restauračních zařízeních – džusy, limonády, tonic a jiné. Na baru si dále můžete vybrat několik druhů oblíbené tequily nebo kubánského rumu.

Od července na nové adrese

Od 1. července se restaurace stěhuje do nových prostor ve Smilově ulici, nedaleko tradiční pardubické hospůdky Plzeňka. Hosté to sem budou mít blíže z třídy Míru, personál i nabídka jídel zůstanou nezměněny.

www.lacabana.cz

ADRESA:
Smilova 312, Pardubice
OTEVÍRACÍ DOBA:
pondělí – čtvrtek: 11.00 – 23.00 hod.
pátek, sobota: 11.00 – 24.00 hod.
neděle: 11.00 – 22.00 hod.
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ne
TIP NA JÍDLO:
Montezcumova jehla (grilované kuřecí maso na jehle, prokládané grilovanou kukuřicí v sojomedovém láku), 200 g, 185 Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace La Cabaňa: Mexiko pro Čechy