Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace hotelu Svatý Hubert: Za zvěřinou do Zbraslavic!

Samcová Jana

Samcová Jana

24. 12. 2009

Hubert600x338Zbraslavice jsou vyhledávanou rekreační oblastí po celý rok. Nenechme si vymluvit, že k pořádné relaxaci patří kromě aktivního odpočinku i aktivní stravování. Probuďte v sobě gurmána a vyrazte k Hubertovi na zvěřinové hody.

Svatý Hubert, Zdroj: hotel-hubert.cz

Svatý Hubert, Zdroj: hotel-hubert.cz

Mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou stojí v obci Zbraslavice rodinný hotel Svatý Hubert, který je vzdálen 20 km od dálnice D1 směr Brno, sjezd 56 směr Soutice. Že jste se ocitli na správném místě, poznáte na první pohled. Paroží, rohy i růžky všech tvarů a velikostí, obří kančí kůže přes půlku zdi ve foyer hotelu, vycpané srnčí hlavy, to vše je předzvěstí nefalšovaných zvěřinových hodů. Bohužel se zde nevyhneme konstatování, že méně je někdy více. Přehršel zvířecích trofejí bez pardonu snižuje kouzlo těchto míst. Nicméně proti gustu žádný dišputát. Ponechme majiteli restaurace jeho chloubu a obraťme pozornost k tomu, za čím jsme sem přišli.

Jídelní lístek je nečekaně bohatý. Zastoupením se mohou pyšnit snad všechny myslitelné druhy masa, zejména ty zvěřinové. Jídla jsou zřejmě úmyslně pojmenována tak, abyste se museli drahnou dobu rozmýšlet mezi srnčími medailonky na zázvoru, dančím biftekem, nebo mezi divokými kančími medailonky. Sliny inkognito odkapávají od úst, zatímco se před očima jako na filmovém plátně zjevují talíře plné lákavých dobrot. Nakonec to vzdáte a objednáte si první položku jídelního lístku. A bude mít taky ty velký zahnutý zuby nahóru? Napadne vás při čekání na objednané Divoké kančí medailonky. Sugesce podpořená stovkami na zdech visících parohů zde funguje výborně. Domácí prostředí, vesnická pospolitost a odzbrojující zvěřina jsou téměř jistotou, že vás sem vaše kroky ještě někdy zavedou.

 

www.hotel-hubert.cz

ADRESA: Zbraslavice 169, okres Kutná Hora

OTEVÍRACÍ DOBA: otevřeno po celý den

TIP NA JÍDLO: 150 g Divoké kančí medailonky (kančí, Hubertovo koření, paprika, houby, slanina, cibule) 195 ,-

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Restaurace hotelu Svatý Hubert: Za zvěřinou do Zbraslavic!