Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace hotelu Ještěd: Večeře v oblacích

Samcová Jana

Samcová Jana

22. 10. 2009

Ještěd - rest.Vskutku nebeský gurmánský obřad se skýtá těm, kteří zavítají do restaurace hotelu Ještěd v Libereckém kraji. Kromě úchvatného výhledu na české luhy a háje nabízí ještědská restaurace i hodování v oblacích. Pojďme se najíst na místo, kde se kouká pánubohu do oken.

Restaurace Ještěd, Foto: Milan Drahoňovský, jested.cz

Restaurace Ještěd, Foto: Milan Drahoňovský, jested.cz

Co říci o restauraci na jednom z nejkrásnějších českých turistických míst? Na první zdání se veškerá pozornost soustředí na proslulý tříhvězdičkový hotel a televizní vysílač. Uvnitř této severočeské dominanty se však nachází restaurace, jíž můžeme s čistým svědomím zařadit do kategorie par excellence. Tento popis ovšem neznamená, že restauraci navštěvuje jen horních deset tisíc. Řečený výrok charakterizuje restauraci jako podnik nebývale kvalitní a atraktivní.

Atraktivita restaurace je evidentní na první pohled. Fascinující výhled na nekonečné lesy a hornaté výběžky je mimořádným doplňkem romantické večeře při svíčkách. Západ slunce zde bývá zážitkem, na který se nezapomíná. A přináší-li vám číšník jídlo, z něhož se line aroma divoce dráždící chuťové pohárky, pak je iluze absolutního štěstí dokonalá.

Výhled z Ještědu, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Výhled z Ještědu, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Ještěd je jedním z nejtypičtějších českých zákoutí. Proto i v jídelním lístku panuje patriotismus jaksepatří. Svíčková, hovězí guláš či ovocné knedlíky nedají mlsným jazýčkům v klidu spát. Kdo by odolal? Vždyť klasická česká atmosféra by se zde dala krájet. Po večeři při sklence moravského vína můžete zabrousit na hotelovou WIFI a přečíst si něco o ještědské historii. Sem se budete rádi vracet.

ADRESA: HOTEL JEŠTĚD, Horní Hanychov 153, Liberec

PROVOZNÍ DOBA: 11-23 h

TIP NA JÍDLO: Svíčková na smetaně, brusinky, houskové knedlíky 159,-

TIP NA PITÍ: Itálie 0,75 l Le Morge DOC 2005 Abruzzo 330,-

Je husté, kompaktní, s pěkným aroma, přitom měkké a šťavnaté. Kořeněný buket připomíná zralé ostružiny a třešně.

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace hotelu Ještěd: Večeře v oblacích