Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Hooters láká vnadnými servírkami už i v Praze. Stojí za to?

Redakce

Redakce

23. 2. 2011

Řetězec frenchise restaurací Hooters přišel do České republiky teprve vloni, ačkoli se jedná o řetězec starý téměř 30 let. Jeho hlavním znakem jsou dívky – servírky oděné do bílých tílek a oranžových kraťasů. Ale nenechte se mýlit, Hooters nakonec nepůsobí tak sexisticky, jak se na první pohled zdá.

FOTO: Hooters v Čechách

Hooters v Čechách Zdroj: hooters.cz

Jídelní lístek nabízí na první pohled nezajímavé pokrmy. Ať už to jsou obyčejné hranolky, klasický hambáč či mražené mořské plody. Jakmile však před vás přistane obří hamburger gigantických rozměrů se zakroucenými, dlouhými, křupavými a nepříliš mastnými hranolky, názor na prostotu menu se rozpadá před očima. Jen mořské plody jsou skutečně mražené (narozdíl od východního pobřeží USA, kde návštěvníci dostanou čerstvě ulovené dary moře).

Hamburger je s naprostou jistotou z kvalitního mletého masa, nebál bych se tvrdit, že je v něm i patrné množství svíčkové (v menu je totiž i biftek, jehož odřezky kuchaři stoprocentně nevyhazují), houska nemá nic společného s uschlou plackou z fastfoodu a zelenina je čerstvá a šťavnatá.

K jídlu si můžete objednat i rozličné domácí omáčky všeho druhu a saláty či oblohy (například v podobě fazolí).

Příjemná a krásná obsluha

Celý váš pobyt v restauraci se o vás primárně stará jedna servírka. Já a moji kamarádi (všichni okolo dvaceti) jsme byli příjemně překvapeni její vstřícností (možná naučenou, možná přirozenou) a jejím přátelským vystupováním (též možná naučeným). Během pár minut si s námi servírka potykala a celý večer se k nám chovala jako ke svým známým.

Servírka Hooters

Servírka v Hooters

Během večera jsme byli dokonce vystaveni nabídce účastnit se v pěvecké soutěži (háček byl v tom, že před zpěvem se každý soutěžící musel nadechnout z balónku naplněným héliem) či v pojídání křidýlek na čas. Nechyběla ani všemi známá hra choďte okolo židlí a když ztichne muzika, posaďte se. Háček byl opět v podobě balónku, který byl soutěžícím uvázán okolo pasu, a při dosedu musel balónek prasknout.

O takové akční večery není v Hooters nouze.

Vše ostatní na mě působilo velmi příjemně. Prakticky celá restaurace je nekuřácká, až na malý, zastrčený salónek. Servírky pořád běhají okolo, usmívají se a netváří se otráveně. K naší obsluhující bych měl jedinou výtku – často jsme byli u stolu zavaleni neodneseným nádobím.

Komfort i tankové pivo

K zákaznickému pohodlí přispívá klimatizace, vlhčené papírové ubrousky na umytí či utírání rukou (přece jen, hamburger či kuřecí křidélka nebudeme jíst příborem) a tankové pivo.

Hooters bych doporučil spíše mužům, ale ani dámy se podniku nemusí vyhýbat – často zde jsou akce právě pro nalákání něžného pohlaví (například nedávný Valentýnský večer – každá žena dostala menší dárek). Jedná se hlavně o dobré jídlo, příjemné prostředí a přátelskou obsluhu. Spoře oděné dívky jsou až na druhém místě.

www.hooters.cz

Adresa:

Vodičkova 5/12
12000 Praha 2

Otevírací doba:

Ne – St: 11:00 – 23:00
Čt – So: 11:00 – 01:00

Hodnocení:

Jídlo: 4****, Obsluha: 4****, Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Hooters láká vnadnými servírkami už i v Praze. Stojí za to?