×
TOPZINE.cz

Restaurace Charleston: Stolování jako za první republiky

Charleston atmosféraVyjádřit se o něčem, že je to jako za první republiky, mívá povětšinou pejorativní význam. Toto hanlivé rčení však ani v nejmenším neplatí v případě restaurace Charleston v pražském Karlíně. Zde se stoluje s noblesou let třicátých a za atmosférické přítomnosti Lídy Baarové či Huga Haase.

Charleston výzdoba, Zdroj: charlestonrestaurant.cz
Charleston výzdoba, Zdroj: charlestonrestaurant.cz

Hned u dveří nás praští do očí stylová výzdoba tohoto dvoupodlažního restaurantu. Originální rekvizity a dobový nábytek umocňují kontrast mezi karlínskou venkovní šedí a barvami hýřící charlestonskou atmosférou. Návštěvník se leckdy jen stěží brání pocitu přeplácanosti, ovšem právě ona přezdobenost činí z Charlestonu unikátní prostor, v němž se milovníci černobílých prvorepublikových filmů cítí jako doma. Aby ne, když z každé zdi shlížejí desítky uhrančivých očí československých hereckých hvězd.

Obsluze se nedá vytknout zhola nic. Její jednání je na velice profesionální úrovni, až člověk nabírá pocit, že se ocitl na místě až příliš luxusním. Restaurace Charleston sice dbá na perfektně odvedené služby k maximální spokojenosti zákazníků, ale dveře jsou tu otevřeny každému. Odpovídají tomu i ceny na jídelním lístku. Sem tam se mohou zdát poněkud nadnesené, ale je nutné vzít v úvahu polohu restaurace poblíž centra Prahy a taktéž stylové prostory. Přesto si zde může vybrat každý. K dispozici je velký výběr steaků, těstovin, salátů, dezertů a  pochopitelně i pestrá směska alkoholických i lihuprostých nápojů.

Klavír k tanci i poslechu

V dolní části restaurace se nachází taneční bar. Samozřejmostí je zde každodenní klavírní vložka. Pozorní návštěvníci jistě poznají melodie z prvorepublikových filmů, například z Hotelu Modrá hvězda nebo ze snímku Muži nestárnou. Klavír dotváří dokonalou atmosféru třicátých let. Báječné jídlo a nepřekonatelný kolorit ve vás při odchodu zanechají pocit, že jste se aspoň na chvíli mohli ocitnout v kůži svůdné Adiny Mandlové nebo lamače dívčích srdcí Oldřicha Nového. Toto místo je obzvlášť vhodné na první schůzku, k oslavě zasnoubení či jiných romantických výročí. Překvapí a vezme dech.

Pro velký zájem je doporučována rezervace stolu.

http://www.charlestonrestaurant.cz/index2.htm

Adresa: Křižíkova 55, Praha 8 – Karlín

Otevírací doba:

  • Po-So: 11:00 – 01:00
  • Ne: 12:00 – 24:00

Tip na jídlo: Gratinovaná kuřecí jatýrka s anglickou slaninou na ledovém salátku (300 g) 167,-

Tip na pití: Míchaný nápoj Charleston (cognac, curacao, juice) 99,-

Hodnocení: 4****2 Komentáře Restaurace Charleston: Stolování jako za první republiky

  1. Díky za komentář, pane Janečku.

    Dlouhodobě se ve svém okolí setkávám s lidmi, kteří když se o něčem vyjádří, že je to jako za první republiky, pak tím myslí, že je ona věc skutečně hodně stará a skoro ani nestojí za řeč. Já si to samozřejmě nemyslím. První republika byla dobou mimořádně kultivovanou, ale ve svém článku jsem se řídila „většinovým“ názorem. Každopádně děkuji za upozornění :)

  2. Restaurace vypadá sympaticky, určitě se tam někdy půjdu podívat. Díky za tip. Nicméně bych podotknul, že vyjádření, že „je něco jako za první republiky“ jste zřejmě nepochopila. Pokud je něco jako za první republiky, znamená to, že je to lepší:)) takže určitě žádné hanlivé rčení ani pejorativní význam:)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..