Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Charleston: Stolování jako za první republiky

Samcová Jana

Samcová Jana

3. 9. 2009

Vyjádřit se o něčem, že je to jako za první republiky, mívá povětšinou pejorativní význam. Toto hanlivé rčení však ani v nejmenším neplatí v případě restaurace Charleston v pražském Karlíně. Zde se stoluje s noblesou let třicátých a za atmosférické přítomnosti Lídy Baarové či Huga Haase.

Charleston výzdoba, Zdroj: charlestonrestaurant.cz

Charleston výzdoba, Zdroj: charlestonrestaurant.cz

Hned u dveří nás praští do očí stylová výzdoba tohoto dvoupodlažního restaurantu. Originální rekvizity a dobový nábytek umocňují kontrast mezi karlínskou venkovní šedí a barvami hýřící charlestonskou atmosférou. Návštěvník se leckdy jen stěží brání pocitu přeplácanosti, ovšem právě ona přezdobenost činí z Charlestonu unikátní prostor, v němž se milovníci černobílých prvorepublikových filmů cítí jako doma. Aby ne, když z každé zdi shlížejí desítky uhrančivých očí československých hereckých hvězd.

Obsluze se nedá vytknout zhola nic. Její jednání je na velice profesionální úrovni, až člověk nabírá pocit, že se ocitl na místě až příliš luxusním. Restaurace Charleston sice dbá na perfektně odvedené služby k maximální spokojenosti zákazníků, ale dveře jsou tu otevřeny každému. Odpovídají tomu i ceny na jídelním lístku. Sem tam se mohou zdát poněkud nadnesené, ale je nutné vzít v úvahu polohu restaurace poblíž centra Prahy a taktéž stylové prostory. Přesto si zde může vybrat každý. K dispozici je velký výběr steaků, těstovin, salátů, dezertů a  pochopitelně i pestrá směska alkoholických i lihuprostých nápojů.

Klavír k tanci i poslechu

V dolní části restaurace se nachází taneční bar. Samozřejmostí je zde každodenní klavírní vložka. Pozorní návštěvníci jistě poznají melodie z prvorepublikových filmů, například z Hotelu Modrá hvězda nebo ze snímku Muži nestárnou. Klavír dotváří dokonalou atmosféru třicátých let. Báječné jídlo a nepřekonatelný kolorit ve vás při odchodu zanechají pocit, že jste se aspoň na chvíli mohli ocitnout v kůži svůdné Adiny Mandlové nebo lamače dívčích srdcí Oldřicha Nového. Toto místo je obzvlášť vhodné na první schůzku, k oslavě zasnoubení či jiných romantických výročí. Překvapí a vezme dech.

Pro velký zájem je doporučována rezervace stolu.

Adresa: Křižíkova 55, Praha 8 – Karlín

Otevírací doba:

  • Po-So: 11:00 – 01:00
  • Ne: 12:00 – 24:00

Tip na jídlo: Gratinovaná kuřecí jatýrka s anglickou slaninou na ledovém salátku (300 g) 167,-

Tip na pití: Míchaný nápoj Charleston (cognac, curacao, juice) 99,-

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Charleston: Stolování jako za první republiky