Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace a vinárna Thalie: Palačinky se šlehačkou jako nikde jinde!

Eva Mácová

Eva Mácová

6. 5. 2010

Ano, jde o restauraci a vinárnu, přesto v mých očích svým dokonalým dezertem převálcovali kdejakou cukrárnu, kavárnu a dokonce i vlastnoruční domácí výrobu!

Interiér restaurace, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Interiér restaurace, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Když si plánujete posezení v Brně, není od věci se porozhlédnout na internetu. Kvanta restaurací mají své vlastní stránky, kde prezentují aktuální menu, rozsáhlý jídelní a nápojový lístek a v neposlední řadě také interiér.

Prvotřídní obsluha bezkonkurenčních kvalit

Samozřejmě v tom lepším případě – někdy také objevíte paskvil, který vás odradí vůbec kolem takového zařízení jít. Což je v pořádku, ve vašem vlastním zájmu. Restaurace Thalie je ovšem úplně jiný soudek. Svou bohatou virtuální nabídkou hosta naladí už dopředu. A já vám radím, abyste se nalákat nechali!

Hned po příchodu do restaurace vás zaskočí obsluha. Tohle se vážně jen tak nevidí! Usměvavé servírky, milí číšníci, přívětivost a ochota z nich přímo čiší! Člověk si říká, jestli je opravdu jen v běžném podniku. Nutno uznat, že v běžném určitě ne! Cenově se však Thalie nijak nevymyká ze zajetých kolejí běžných ovlažoven.

Famózní palačinky se šlehačkou, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Famózní palačinky se šlehačkou, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Výběr z rozsáhlého jídelního lístku je tak trochu dobrodružný běh na dlouhou trať, jistě se ale vyplatí. Dokonce si na něj ve sklepně laděném interiéru můžete i posvítit lampičkou u bočních stolečků, takže o oči určitě nepřijdete.

Moučník jako hlavní chod

Mnou již v titulku opěvované palačinky vám donesou doslova na talíři jako kráva. Jinak se to vážně popsat nedá! Vaše srdce plesá, jídlo se na vás usmívá a elegance pokrmu okouzluje už dopředu. A co teprve když ochutnáte…

Můj milovaný moučník je ozdoben šlehačkou, jakou jsem ještě nikde jinde nepotkala! Nesladká, lahodná, přesto konzistence jako ze spreje. Jak je to jen možné? Podle informací, které jsem si vyptala, si tady totiž nadýchanou pochoutku tvoří sami ve šlehačkovači! Zázrak!

Příjemné stylové posezení, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Příjemné stylové posezení, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Co mě následně pomalu uvedlo do mdlob, byla zmrzlina. Byla totiž bez kusů ledu! Krémová, famózní vanilková zmrzlina. Kompotované jahody, které vás omráčí, a čokoládová poleva spolu s likérem všechnu tu souhru chutí jen podtrhují. Nezapomenutelné! A to doslova, ještě další dvě hodiny po jídle totiž přecpaně funíte!

Kromě jídla zde návštěvníka po duši pohladí čistě zařízené záchody a široká nabídka možností využití interiéru k různým akcím, kterých spokojený zákazník jistě rád využije. Není totiž nic hezčího, než přátelskému personálu ve středu Brna platit za kvalitní zážitek a ochotně a nadšeně se sem i vracet.

www.thalie.cz

ADRESA:
Roosveltova 14
602 00 Brno
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-So  11:00-24:00
Ne  zavřeno
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
TIP NA JÍDLO A PITÍ:
Palačinky s vanilkovou zmrzlinou, jahodami, vaječným koňakem a šlehačkou 75,-
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace a vinárna Thalie: Palačinky se šlehačkou jako nikde jinde!