Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Restartovaná série Spider-mana zná svého nového režiséra

Redakce

Redakce

24. 1. 2010

Spiderman_VenomMarc Webb, režisér filmu (500) Days of Summer, nominovaného na Zlatý globus, bude režírovat další díl filmové série Spider-man, který by měl do kin přijít v létě 2012. Oznámily to společnosti Columbia Pictures a Marvel Studios.

Spider-Man a Venom Zdroj: aceshowbiz.com

Spider-Man a Venom Zdroj: aceshowbiz.com

Webb bude na projektu podle scénáře James Vanderbilta úzce spolupracovat s producenty Avim Aradem a Laurou Ziskin. Natáčení filmu začne v průběhu tohoto roku.

„Jedná se o splněný sen a opravdu jsem si velice vědom toho, jak náročný úkol před sebou mám a jakou mám zodpovědnost, ale současně i jaká příležitost se mi tu naskýtá,“ prohlásil Webb. „Mistrovské zpracování filmů Spider-man Sama Raimiho nastavuje laťku opravdu velice vysoko a nám se na tuto úroveň musí podařit navázat. První tři díly této série milují diváci po celém světě a mají pro to dobrý důvod. Ale myslím, že příběh Spider-mana dokáže nejen oslovit různé generace diváků, ale také se ho dokáží zhostit různí režiséři. Mým cílem tu není pokračovat v Samově práci. To by bylo nemožné a ostatně také arogantní. Dostal jsem tuto šanci, protože se tu naskýtá příležitost pro realizaci nových nápadů, příběhů a zápletek, které sérii Spider-man dodají novou hloubku, nový prostor a nový tvůrčí výraz.“

Marc Webb si svým filmovým debutem (500) Days of Summer získal uznání kritiky. Několikrát získal cenu MTV Video Music AwardTM , mimo jiné v roce 2009 v kategorii Nejlepší režie za videoklip ke skladbě 21 Guns skupiny Green Day či v roce 2006 v kategorii Nejlepší rockový klip za klip Miss Murder skupiny AFI a Nejlepší klip hudební skupiny za klip ke skladbě Move Along skupiny The All-American Rejects. The Music Video Production Association mu v roce 2006 udělila cenu Režisér roku za jeho spolupráci se skupinami Weezer, AAR a My Chemical Romance.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restartovaná série Spider-mana zná svého nového režiséra