Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Republic Of Two Anděla zřejmě neukáží, ale koncertovat určitě budou

Redakce

Redakce

22. 3. 2011

Držitelé ceny akademie populární hudby v kategorii objev roku 2010,  Republic of Two, se v úterý 22. března představí svým fanouškům v pražském Lucerna Music Baru. Bude to jejich jediný samostatný koncert tohoto jara v Praze.

Republic Of Two Zdroj: myspace.com

Ve společnosti zavedených jmen české hudební scény mohli nezaujatému divákovi, který sledoval únorové vyhlašování hudebních cen Anděl 2010, připadat Republic Of Two tak trochu jako zjevení. Kapela sice nemá progresivní zvuk a jejich písničky zrovna nekypí bůhví jakou originalitou, přesto jim však nelze upřít snahu o vymanění se z tenat hudební provinčnosti.

Nová deska a soška z Anděla

Svojí podstatou se Republic Of Two obrací zpět do klidných vod indie-folkového písničkářství a jak sami tvrdí, reagují tak na dnešní přehlušený svět plný agrese, hudebních trendů a retro kolotočů. Na podzim na sebe toto indie-folkové duo ve složení Jiří Burian (ex. Southpaw) a Mikoláš Růžička poprvé upozornilo během koncertní šňůry pořádané společně s veterány české alternativní scény Ecstasy Of Saint Theresa.

V lednu pak  kluci vydali svou debutovou desku Raising the Flag. Do širšího povědomí se však kapela dostala velmi záhy, a sice o měsíc později, když si během předávání hudebních cen Anděl vydobila zlatou sošku v kategorii Objev roku.

Vstupenky koupíte za 145 korun online zde

Republic of Two, to jsou především akusticky hrané skladby v podání dvou kytar, které svou melodičností evokují atmosféru ostrovních kapel. Komorní nádech koncertů pak v živém provedení umocňuje ještě basa (Štěpán Růžička) a violoncello Terezie Kovalové.

Speciálním hostem, který by měl kapelu na jejím koncertě 22. března doprovodit, je DJ a moderátor Rádia 1 Josef Sedloň. Dalším zpestřením bude happening malíře Aleše Růžičky, který má údajně atmosféru koncertu zachycovat přímo za pochodu na plátno a to pak promítat jako doprovodnou videoprojekci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Republic Of Two Anděla zřejmě neukáží, ale koncertovat určitě budou