Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Rentgenový obraz Boeingu z 500 snímků! Takhle tvoří Nick Veasey

Redakce

Redakce

26. 2. 2013

FOTO: Nick Veasey Boing 777Fotograf Nick Veasey se rád dívá na věci, jak jen nejhlouběji to jde. Používá k tomu právě rentgen, který se stal jeho vyjádřením umělecké fotografie a pravého vnitřního já člověka, věci, zvířete či jiného objektu, který fotografuje.

video
play-sharp-fill

Nick Veasey ve svých začátcích pracoval na velice nezajímavé pozici jako designér a fotograf anglického ranního televizního vysílání. Bohužel byl přidělen na místo, kde měl rentgenovat plechovky, aby byl nalezen vítězný kód. Jednoho dne si však z nudy zrentgenoval svou tenisku a nestačil se divit. Veasey popisuje tento zážitek jako jeden z těch, co vám změní život. A také že ano. Od této doby se věnuje rentgenu jako umělecké fotografii a se svým objevem sklízí velký úspěch.

FOTO: Nick Veasey Boing 777

Nick Veasey Boeing 777 složený z 500 rentgenových snímků.
Zdroj: nickveasey.com

Jelikož je rentgen především vědeckou technikou, strávil Nick několik měsíců s vědci, kteří mu vše dopodrobna vysvětlili. Experimentoval s různými materiály a objekty, například s plasty, rostlinami, kovy či zvířaty a lidmi. Díky zkušenostem, které získal s vědeckými pracovníky, se dokázal prosadit i v reklamní tvorbě pro Nike, Porsche i IBM.

FOTO: Nick Veasey ukazka tvorby

Zajímavostí jsou barevné fotografie.

Mezi jeho nejznámější a také nejvíce působící rozruch patří snímek celého autobusu i s pasažéry uvnitř, nebo dokonce Boeing 777 stojící v hangáru Loganova letiště v Bostonu, který je složený dokonce až z 500 snímků. Obdivuhodné jsou také jeho projekty věnující se rozboru květin a brouků.

FOTO: Nick Veasey hands

Rentgenový snímek rukou v různých pozicích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rentgenový obraz Boeingu z 500 snímků! Takhle tvoří Nick Veasey