Menu
TOPZINE.cz
Sport

Renault Trucks – Czech Truck Prix 2010: V Mostě opět po roce zaburácí motory tahačů

Redakce

Redakce

20. 8. 2010

FOTO: Závody trucků na mosteckém autodromuAutodrom Most bude hostit ve dnech 27. až 29. srpna závod Renault Trucks – Czech Truck Prix 2010, který s sebou přináší veškerou truckerskou elitu Evropy. Evropský pohár tahačů rozhodně nepatří k začínajícím disciplínám, ale naopak k tradičním kategoriím motoristického sportu a právě zde, pod Hněvínem, má obrovské renomé. Motory tahačů zde zaburácely už v roce 1992 při zkušebním závodě a rok na to se již konal závod evropského poháru.

FOTO: Závody trucků na mosteckém autodromu

V Mostě opět předvedou trucky nebývalou podívanou, Zdroj: czechtruckprix.cz

Letos se bude konat podnik již poosmnácté a dopřeje fanouškům jistě strhující podívanou. Mostecký závod navíc tradičně přiláká diváky z celé Evropy. Kromě českého publika si závody trucků nenechá ujít asi nejpočetnější skupina ze sousedního Německa, ale nebudou chybět ani výpravy Francouzů, Španělů nebo Britů. Samozřejmostí takového závodu jsou zvučná jména předchozích ročníků.

Představí se zde například dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký, jenž na mosteckém okruhu drží traťový rekord, ale zatím v dosavadních pěti podnicích hledal marně recept na své soupeře.V průběžném hodnocení šampionátu je zatím na čtvrté pozici. Na prvním místě je Antonio Albacete ze Španělska, který už v Mostě mnohokrát triumfoval. Jako další Čech se na okruhu představí Adam Lacko, který má zkušenosti nejen z trucků, ale například i z motokár. Adam Lacko se vrací za volant závodního kamiónu po tříleté přestávce s podporou tovární automobilky MAN v barvách rakouského Truck Race Teamu Allagäuer a je zatím v průběžném pořadí na sedmém místě. Další známí jezdci na trati budou zejména Jochen Hahn, Chris Levett nebo Markus Bösiger.

FOTO: Souboj trucků na mosteckém autodromu

Strhující závod trucků nenechá diváky vydechnout

Mostecký autodrom naláká nejen na trucky

Autodrom v Mostě láká i na další vložené závody, které jistě upoutají mnoho příznivců motorsportu. Atraktivní bude jistě závod Česká pojišťovna – Octavia Cup, který pod novým promotérským vedením neztratil nic ze své atraktivity, nebo Sports Car Challenge, kde figurují sportovní vozy, monoposty a prototypy, coby alternativa k Intersérii. Dalším vloženým závodem bude Northern European Cup dvoulitrových formulí Renault, který jistě také nabídne velmi kvalitní podívanou.

Nesmíme však zapomenout ani na obvyklý adrenalinový program v nedělním dni, kde nebudou chybět kaskadéři, letecká akrobatická show nebo drifteři, takže Renault Trucks – Czech Truck Prix by si rozhodně neměli nechat ujít (nejen) milovníci burácejících trucků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Renault Trucks – Czech Truck Prix 2010: V Mostě opět po roce zaburácí motory tahačů