Menu
TOPZINE.cz
Studium

Rekvalifikační kurzy: Namiřte svoji kariéru správným směrem

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 12. 2021

Změna zaměstnání je v dnešní době čím dál oblíbenější. Stává se, že lidi volící možnost rekvalifikace připravila o práci nízká poptávka po jejich profesi či zánik jejich bývalého pracovního místa. Nebo chtějí změnit zaměstnání kvůli zdravotním důvodům či proto, že je jejich práce přestala bavit a naplňovat. Uvažujete o změně i vy? V tomto článku vám přiblížíme téma rekvalifikace a výhody, které vám přinese nejen při hledání zaměstnání.

V čem spočívá rekvalifikace?

Abyste získali rekvalifikaci, musíte absolvovat rekvalifikační kurz. Tyto kurzy obvykle trvají 3 až 6 měsíců a bývají zakončené zkouškou. Pokud úspěšně absolvujete tuto zkoušku, získáte osvědčení o rekvalifikaci, které vás opravňuje k výkonu daného oboru jak v zaměstnaneckém poměru, tak v podnikání. Dejte si však pozor, aby vzdělávací společnost provozující daný kurz měla platnou akreditaci od MŠMT. Kurz nezapomeňte uvést ve vašem CV.

Rekvalifikace je změna nebo rozšíření aktuální kvalifikace. Její výhodou je, že není omezená věkem, dosaženým vzděláním ani praxí, a proto je možné se kvalifikovat i v úplně jiném oboru. Mají o ně tedy často zájem rodiče vracející se do práce po rodičovské dovolené, lidé, kteří hledají méně fyzicky namáhavé povolání z důvodu pokročilého věku nebo návratu po zranění či vážném onemocnění, a čerstvě absolvovaní studenti středních i vysokých škol.

Proč se rekvalifikace vyplatí

Největší výhodou je, že pro vás bude mnohem snazší najít uplatnění na trhu práce, jelikož můžete absolvovat rekvalifikační kurz v jednom z aktuálně prosperujících oborů, a snáz i rychleji si v daném oboru najít práci. Zaměstnavatelé také zpravidla preferují uchazeče s rozšířenými znalostmi díky rekvalifikaci. V neposlední řadě také budete mít jako potencionální zaměstnanec větší hodnotu na pracovním trhu.

Práce v novém oboru je také skvělým způsobem, jak předejít syndromu vyhoření nebo se zbavit pocitu, že žijete ve stereotypu. Pokud toužíte po možnosti pracovat ve dvou či více různých odvětvích, jsou rekvalifikační kurzy tím pravým pomocníkem. Umožní vám třeba najít si více míst na zkrácené úvazky či kombinovat práci a podnikání nebo více podnikání v různých oblastech.

Jak se do toho pustit?

Začněte tím, že se zamyslíte, po jaké práci toužíte, a najděte si odpovídající rekvalifikační kurz. Pak už stačí vyplnit přihlášku a zaplatit poplatek, který si ve vybraných případech můžete nechat proplatit úřadem práce. Pokud nemáte tuto možnost, půjčka ihned vám může pomoci finančně dosáhnout na vaše vysněné zaměstnání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rekvalifikační kurzy: Namiřte svoji kariéru správným směrem