Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rekord nejdelšího hada z pivních kelímků (zatím) drží festival Votvírák

Martin Peška

Martin Peška

23. 6. 2010

FOTO: Sběrač kelímků na pivoFestival Votvírák překonal šest dní starý rekord z žamberského festivalu JamRock. Na letišti v Milovicích totiž návštěvníci dali dohromady 53 468 kelímků, ze kterých vzniknul had dlouhý 600,76 metrů.

FOTO: Sběrač kelímků na pivo

Ilustrační foto, Zdroj: Václav Kohout, Topzine.cz

Rekord padnul také díky akci s názvem Čistý festival, podporované obalovou společností EKO-KOM. Za třídění odpadů do kontejnerů a pytlů návštěvníky Votvíráku odměňovala ve svém stánku Zelený bod nápoji a dárky. „Je fajn, že si lidé uvědomují, že stačí málo k tomu, aby se pohybovali v čistém a kulturním festivalovém prostředí, ne v moři odpadků a kelímků,“ uvedl manažer projektu Čistý festival Milan Anděl.

Za pomoci Zeleného bodu účastníci festivalu nakonec vytřídili dvě třetiny ze všech kelímků. Každou minutu konání festivalu přinesli v průměru 42 kelímků, odměněni byli 1 500 pivy a 2 000 dárků. Po skončení festivalu byl had z pivních kelímků rozložen a přemístěn do speciálně přistaveného kontejneru, který byl svezen na třídicí linku.

Překonat milovický rekord se budou snažit návštěvníci dalších 17 akcí, které jsou ještě do konce léta v programu Čistý festival.

[table id=72 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rekord nejdelšího hada z pivních kelímků (zatím) drží festival Votvírák