Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Regresní terapie vám pomůže odhalit kořeny vašich potíží

Irena Siudová

Irena Siudová

19. 6. 2010

Tušíte, že problém, který v současnosti máte, má možná svůj původ v minulosti? Nebo dokonce v minulém životě? Chcete ho vyřešit a nevíte jak? Pak je právě pro vás tím pravým řešením regresní terapie.

Foto: Taťána Kročková, Topzine.cz

Celý název zní hlubinná abreaktivní psychoterapie a je založena na skutečnosti, že paměť údajně obsahuje přesný záznam o naší existenci a to od naprostého počátku. Tím pádem máme v paměti uložené všechny věci, jak příjemné tak  nepříjemné až traumatizující. Právě ty traumatizující mohou ovlivnit celý náš další život. A právě s pomocí regresní terapie odstraňuje terapeut se svým klientem tato traumata a pomáhá pochopit souvislosti a důvody, které způsobují  konkrétní potíže.

Průběh terapie

Klient se s pomocí terapeuta vrací k okamžikům, které vyvolaly dotyčný problém. Jeho kořen může sahat do dětství nebo až do minulého života. Ten si při terapii vybavuje a vzpomíná na věci a události spojené s problémem. Prožívá je, jakoby se děly v současnosti. Důležité je ovšem poznamenat, že terapie nemá nic společného s hypnózou a klient je zcela při vědomí a ví co se děje kolem něj. Pro zájemce je stejně tak důležité vědět, že návrat do minulosti zpět je bezpečný, tudíž se nemusí bát.

Pokud si vyberete terapeuta, kterému budete skutečně důvěřovat a cítit se v bezpečí, pak je terapie o to úspěšnější. Důvěra je v tomto případě velice důležitá, protože při odkrývání problémů se můžete rozvzpomenout na věci, které byste si rádi nechali jen pro sebe. Dobrý terapeut by měl dodržovat etiku terapeuta a považovat vše, co se dozví během terapie za lékařské tajemství.

Foto: Taťána Kročková, Topzine.cz

Co lze řešit?

Pomocí regresní terapie je možné zbavit se jak potíží fyzických, tedy bolesti zad, nohou, migrén a tak dále, tak potíží psychických, jako jsou různé fóbie a závislosti. Nebo také problémů s navazováním vztahů, problémů v práci a podobně. Dokonce je možné u závažných situací použít terapii také u dětí. Připravte se však na to, že ačkoli lze některý problém vyřešit rychle, u jiného to může trvat déle.

Terapie u nás

V České republice není nouze najít si dobrého terapeuta, který se věnuje hlubinné terapii. Jednou z nejznámějších osobností je žena, která napsala také pár zajímavých knih o tomto tématu, Marta Foučková. Její zážitky související s terapií jsou nesmírně zajímavé a hovořila o nich v mnoha časopisových článcích a televizních a rozhlasových pořadech. Přesto u nás není jediná a proto, jevíte-li o regresi zájem, měli byste si dát na výběru terapeuta opravdu záležet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Regresní terapie vám pomůže odhalit kořeny vašich potíží