Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Reflexní pásky představují důležitou ochranu. Pár korun vám může zachránit život

Na bezpečnost a zdraví je třeba myslet v každé situaci. Velmi rizikovou záležitostí jsou chodci, kteří během zhoršené viditelnosti nosí tmavé oblečení bez výraznějších prvků. Často pak končí v nemocnicích v důsledku srážky s vozidlem. Přitom stačí jednoduchá pomůcka, kterou představují reflexní pásky.

Obyčejná reflexní páska na ruku dokáže být rozhodujícím faktorem, který zabrání střetu chodce s automobilem, jízdním kolem a dalšími dopravními prostředky. Stojí pár korun, takže si ji může dovolit pořídit opravdu každý.

Reflexní pásku zaregistruje kolemjedoucí řidič na velkou vzdálenost

Představte si okamžik, kdy jdete večer podél neosvícené vozovky a máte na sobě tmavé oblečení. Řidič, který kolem jede, má šanci si vás všimnout až v těsné blízkosti. Jenže to už je často pozdě a dochází ke srážce. Reflexní pásky jsou doplňkem, díky němuž jste viditelní až na několik set metrů v místech, jež nejsou ve večerních a nočních hodinách osvětlena veřejnými lampami. Řidiči pak mají dostatek času si vás všimnout a snadno se vám vyhnou.

Bez reflexní pásky už dokonce v některých případech nemůžete chodit po veřejných komunikacích, podmínky stanovují příslušné právní předpisy. Za jejich nedodržení vám hrozí sankce. Je ale třeba si uvědomit, že jde především o ochranu vašeho zdraví a života, nikoliv o peníze.

Další reflexní věci, díky nimž budete v bezpečí

Kromě reflexních pásek se dají využít mnohé další bezpečnostní prvky. Jde třeba o reflexní vesty a šátky, dále jsou praktické i drobné reflexní přívěsky, na výlety si můžete koupit speciální reflexní ledvinku. I samotné oblečení se dá pořídit s vhodnými reflexními doplňky, které jsou na něm přímo našité. Výrazné pruhy na rukávech, zádech a v přední části poslouží jako body, díky nimž budete dostatečně viditelní za každého počasí. Reflexní pásky a další prvky je vhodné používat nejen v šeru a tmě, ale také třeba v mlze a dešti, kdy je obecně značně snížená viditelnost a řidiči mohou chodce snadno přehlédnout.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Reflexní pásky představují důležitou ochranu. Pár korun vám může zachránit život