Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Reel Big Fish zahráli v Lucerna Music Baru své největší hity

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

8. 2. 2011

Šest nepřehlédnutelných bláznů na pódiu, nepřetržitý příval rychlého ska-punku a atmosféra jak na fotbalovém zápase, včetně neodmyslitelné tlačenice u východu. Tak vypadal včerejší koncert Reel Big Fish v pražském Lucerna Music Baru.

Foto: Reel Big Fish

Reel Big Fish v Lucerna Music Baru, Foto: Tomáš Lénárd, redakce Topzine.cz

Znáte, jak to chodí, začátek koncertu je oficiálně oznámen na 21 hodin, což ale většinou znamená, že tak do půl desáté se stejně nezačne hrát a není tedy nutné být v klubu přesně načas. Kdo takhle uvažoval o včerejším koncertě Reel Big Fish v Lucerna Music Baru, rozhodně mohl zapomenout na to, že se jen tak postaví do první řady, nemluvě o tom, že by přišel o skvělé předkapely, britské New Riot a pražské Discoballs.

Počet lidí a atmosféra v klubu obecně byly jasnou ukázkou toho, jak si Reel Big Fish u fanoušků stojí. Jejich popularita je obrovská, přestože se proslavili už koncem devadesátých let. Troufnu si říct, že by s přehledem dokázali mnohem větší sál přeplnit úplně stejně, jako se jim to podařilo v Lucerna Music Baru. S fotografem Tomášem Lénárdem jsme se shodli na tom, že do davu, který na Reel Big Fish přišel, se nám ani moc nechtělo tlačit.

Foto: Reel Big Fish

Reel Big Fis zahráli před plným Lucerna Music Barem, Foto: Tomáš Lénárd, redakce Topzine.cz

Ohromující ale nebyl ani tak počet lidí, kteří na koncert přišli, ale spíš jejich schopnost udržovat se neustále ve varu, jejich natěšenost na vystoupení Reel Big Fish, kteří vlastně ani moc nemuseli diváky hecovat, publikum bouřilo samo o sobě, stačilo, aby kapela zahrála první takty nějaké skladby a diváci začali šílet.

Reel Big Fish jako jeden muž

Nepochopte mě špatně, ne že by Reel Big Fish nepředváděli divokou show, naopak, dokonale splnili to, co se o jejich koncertech traduje. Napadají mě spojení jako neutuchající gejzír energie nebo hotový uragán ska-punku, zkrátka tihle kalifornští šílenci neustále odváděli na pódiu sto procent.

Dechová sekce zvládala hrát, tančit, zpívat naráz, frontman Aaron Barett v pestrobarevné košili, se svými typickými mohutnými kotletami a vyčesanými vlasy poskakoval a točil se na pódiu tak usilovně, že jsem se občas divil, že se mu nezamotá hlava, na pódiu se prostě neustále něco dělo. Navíc Reel Big Fish působí na pódiu velmi kompaktně, protože kromě bubeníka celá kapela stojí na frontline, nikdo jen tak nepostává vzadu, všichni se snaží rozhýbat publikum.

Foto: Reel Big Fish

Část dechové sekce Reel Big Fish, Foto: Tomáš Lénárd, redakce Topzine.cz

Indiana Jonesové z Kalifornie

Reel Big Fish si pro včerejší vystoupení připravili set, ve kterém zazněly všechny nejznámější hity jako Don`t Start a Band, I Want Your Girlfriend to Be My Girlfriend a spoustu dalších a rovnou na úplný začátek koncertu zařadili jednu z největších hitovek.

Poté, co nastoupili na ústřední melodii filmů o Indiana Jonesovi, ani na okamžik diváky nešetřili a skladbou Sell Out je donutili skákat a zpívat, což divákům vydrželo po většinu koncertu. Když pak na úplný závěr zahráli i cover verzi hitu Take On Me, celý Lucerna Music Bar sborově zpíval s nimi, přestože již měl za sebou téměř dvouhodinový koncert.

Asi tušíte, že jsem z koncertu Reel Big Fish nadšený. Nemusíte totiž být zrovna skalními fanoušky ska-punku, aby vás tihle blázniví klauni z Kalifornie zaujali, jejich jednoduché melodie a vtipné, snadno zapamatovatelné texty z nich dělají kapelu, kterou si snadno oblíbíte, a jestli máte aspoň trochu cit pro pogování, dokonce si na ně i zatancujete. Jejich koncerty můžu rozhodně doporučit, vždycky to bude stát za to, Reel Big Fish to prostě umí rozjet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Reel Big Fish zahráli v Lucerna Music Baru své největší hity