Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Red Hot Chili Peppers budou v České republice! Alespoň v kinech

Adriana Semlová

Adriana Semlová

10. 8. 2011

Kapela Red Hot Chili Peppers nahrála po dlouhých pěti letech nové album I´m With You. Deska je tak desátá v řadě. Album představí na koncertě, který budou přenášet kina po celém světě.

FOTO: Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers, Zdroj: pořadatel koncertu

Red Hot Chili Peppers jsou jednou z nejúspěšnějších rockových kapel v historii. Skupina získala šest ocenění Grammy a jejich singly vždy obsadí první místa žebříčků (nejen amerických) hitparád. Doslova před celým světem odehrají Red Hot Chili Peppers koncert, na kterém premiérově zazní i nové písničky z alba I´m With You. Samozřejmě nebudou chybět ani starší hity kapely.

Celý koncert bude přenášen přes satelit z německého Kolína nad Rýnem do kin na čtyřech kontinentech. K přenosu se přihlásilo přes devět set kinosálů na celém světě. Fanoušky na celém světě tak v jeden večer stmelí koncert jejich oblíbené kapely ve Spojených státech, Kanadě, Jižní Americe a Evropě, včetně České republiky. S malým časovým posunem se bude vysílat také v Austrálii a na Novém Zélandu.

I´m With You

Přebal nového alba navrhl známý britský výtvarník Damien Hirst. O produkci se postaral Rick Rubin, který se skupinou už dlouhodobě spolupracuje. V Americe vyjde deska 30. srpna, na český trh se dostane už 29. srpna. K desce se vyjádřil frontman Anthony Kiedis: „Poznám, když uděláme něco průměrnýho a když vyleze něco fakt dobrýho. Nemůžu se dočkat, až s tímhle půjdem ven a budem to hrát.“

Red Hot Chili Peppers – The Adventures Of Rain Dance Maggie

Koncert Red Hot Chili Peppers LIVE: I´m With You se bude přenášet v úterý 30. srpna od 21 hodin. Předprodej vstupenek a rezervace již probíhají nyní na pokladnách kin. Cena vstupenky je 300 korun a předpokládaná délka přenosu se odhaduje na dvě hodiny.

Kinosály, které přenos uvedou v České republice:

Frýdek Místek – kino Vlast
Hradec Králové – kino Centrál
Jablonec nad Nisou – kino Radnice
Kadaň – kino Hvězda
Louny – kino Svět
Náchod – kino Vesmír
Olomouc – kino Metropol
Ostrava – Dům kultury
Písek – kino Portyč
Praha – kino Oko, kino Aero
Uherské Hradiště – kino Hvězda
Veselí nad Moravou – kino Morava
Vsetín – Dům kultury
Zlín – Velké kino

 

Kinosály, které přenos uvedou na Slovensku:

Banská Bystrica – multikino Europa Cinemas
Košice – City Cinemas
Ružomberok – kino Kultúra
Žilina – City Cinemas

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Red Hot Chili Peppers budou v České republice! Alespoň v kinech