Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Řecko ruší letištní poplatky. Snaží se podpořit cestovní ruch

Redakce

Redakce

28. 3. 2011

Od 1. dubna do 31. prosince ruší Řecko letištní poplatky letadlům na všech řeckých veřejných letištích s výjimkou athénského letiště Eleftherios Venizelos. Po loňské krizi se tak země snaží podpořit svůj cestovní ruch.

Tento krok řeckého ministerstva dopravy má podpořit rozvoj cestovního ruchu v Řecku po loňské recesi. Cestovní ruch tvoří v Řecku asi pětinu celkové zaměstnanosti. Příjmy z cestovního ruchu vytváří 18 % národního HDP. Proto se nelze divit, že se Řecko snaží znovu nalákat své turisty.

Zájezdy do Řecka však pro české turisty nezlevní

Ruší se totiž jen přistávací a parkovací poplatky. Tyto však v ceně zájezdu tvoří pouze malou částku (přistávací poplatek je asi 15 korun na osobu při středně velkém letadle). U českých letadel se parkovací poplatky ani většinou neplatí, jelikož pobývají na řeckých letištích méně než dvě hodiny. Cenu zájezdu ovlivňuje letištní taxa v rozmezí 300 – 600 korun za odbavení letištěm, ta však zrušena nebude.

Řecko a jeho ostrovy Kréta či Rhodos patří k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím Čechů. Očekává se, že se letos do Řecka po loňském úbytku zase vrátí. K tomuto jevu přispívá také aktuální neklidná situace v arabských zemích, díky níž se zájem o Egypt či Tunisko v letošním roce snížil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Řecko ruší letištní poplatky. Snaží se podpořit cestovní ruch