×
TOPZINE.cz

Řecko ruší letištní poplatky. Snaží se podpořit cestovní ruch

Od 1. dubna do 31. prosince ruší Řecko letištní poplatky letadlům na všech řeckých veřejných letištích s výjimkou athénského letiště Eleftherios Venizelos. Po loňské krizi se tak země snaží podpořit svůj cestovní ruch.

FOTO: Řecký ostrov Rhodos
Ostrov Rhodos patří k nejčastějším volbám pro dovolenou v Řecku, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Tento krok řeckého ministerstva dopravy má podpořit rozvoj cestovního ruchu v Řecku po loňské recesi. Cestovní ruch tvoří v Řecku asi pětinu celkové zaměstnanosti. Příjmy z cestovního ruchu vytváří 18 % národního HDP. Proto se nelze divit, že se Řecko snaží znovu nalákat své turisty.

Zájezdy do Řecka však pro české turisty nezlevní

Ruší se totiž jen přistávací a parkovací poplatky. Tyto však v ceně zájezdu tvoří pouze malou částku (přistávací poplatek je asi 15 korun na osobu při středně velkém letadle). U českých letadel se parkovací poplatky ani většinou neplatí, jelikož pobývají na řeckých letištích méně než dvě hodiny. Cenu zájezdu ovlivňuje letištní taxa v rozmezí 300 – 600 korun za odbavení letištěm, ta však zrušena nebude.

Řecko a jeho ostrovy Kréta či Rhodos patří k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím Čechů. Očekává se, že se letos do Řecka po loňském úbytku zase vrátí. K tomuto jevu přispívá také aktuální neklidná situace v arabských zemích, díky níž se zájem o Egypt či Tunisko v letošním roce snížil.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..