Menu
TOPZINE.cz

Zdravá snídaně nastartuje váš organismus do nového dne

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Ať už to tak je či nikoli, je třeba si uvědomit, že je podstatné, CO snídáme.

Problémem je, že spousta z nás nesnídá, abychom nemuseli dříve vstávat. Tady je pár tipů na rychlou, výživnou a zdravou snídani.

Ovesné vločky 100x jinak

Zní to primitivně, ale není moc lidí, kteří by si k snídani dávali ovesné vločky. Raději se zatláskají sušenkou, kterou znají z reklamy, nebo rohlíkem/chlebem, prostě něčím co dům dá. Doporučuji ale nakoupit suroviny na tuhle pochoutku a jednou začas si ji připravit.

ovesné vločky
mléko
ovoce
bílý jogurt
med

Zní to příliš zdravě? Ale je to dobré. Mně můžete věřit, také jsem byl nejdříve nedůvěřivý.

Není nic snazšího, než si nasypat do talíře ovesné vločky, ty zalít mlékem, polít medem, nakrájet si na ně ovoce, přelít jogurtem a máte rychlou a velmi výživnou snídani.

Doporučené čerstvé ovoce

jahody: jsou sladké, obsahují všemocný vitamín C a také vitamíny A (napomáhá tvorbě zrakového pigmentu),  B (správné fungování metabolismu) a E

jablko: dodává vlákninu a posiluje imunitní systém

ananas: má v sobě hodně cukru (energie) a obsahuje látky, která napomáhá odbourat tuk. Pokud si tedy po této snídani půjdete zaběhat, ještě máte šanci spálit nějaké ty kalorie

banán: vitamín B (obranyschopnost, tvorba svalů) a hodně cukru

Pokud vás neláká snídaně s vločkami, zkuste si výše popsané ovoce naházet do mixéru, přilít trochu mléka a jeden jogurt. To vše se promění ve vitamíny nabitý koktejl a jediná nevýhoda této přípravy je neumytý mixér, který na vás bude celý den čekat.

Tak či tak vám tato rychlá snídaně zabere maximálně 20 minut, včetně konzumace. Nakopne vás a do nového dne vyjdete s množstvím energie v těle.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Zdravá snídaně nastartuje váš organismus do nového dne