Menu
TOPZINE.cz

Návod: Umělá krev pro gurmány

Halloween bez krve? Nemožné! Ať už na zdobení sebe samotných, nebo k originální dekoraci jídla, dnes si představíme jednoduchý recept na rudou lázeň.

FOTO: Krevní konzerva

Áčko, Zdroj: roche.de

Jistě, máte možnost si umělou krev koupit. Směle do toho. Pokud máte kde a chcete investovat… Nebo se pusťte do opravdu krvavého experimentu a sami uvidíte, co z toho vznikne.

Masakr začíná

Vycházíme ze základního předpokladu, že chceme krev jedlou. Proto vše použité musí být poživatelné!

Bude třeba:

– kukuřičný sirup světlý

– potravinářské barvy červená a zelená

– voda

Světlý kukuřičný sirup zakoupíte v prodejnách zdravé výživy za cenu cca 30 korun. Potravinářské barvy sypké stojí mnohem méně, dá se říct pár korun. Můžete ale použít i gelové, ty už budou trošku dražší. Práškové prodávají téměř v každé staromódnější drogerii či zásobenějším obchodě.

Postup je jednoduchý – smícháte sirup s barvami. Záleží na vlastním vkusu, jaké barvy chcete docílit. Můžete do červené přidat zelenou a vytvořit tak tmavou krev, nebo třeba jen trošku hnědé.

FOTO: Krev

Jak asi chutná, Zdroj: manalogue.com

Pokud se vám bude výsledná hmota zdát příliš tuhá, rozřeďte ji vodou. Nezapomeňte na to, že potravinářské barvy barví! A to velmi intenzivně a dobře právě to, co obarvit nechcete. Vyhněte se z tohoto důvodu posypání jakékoliv látky, jež k tomu není určena. I pár zrnek barvičky dokáže nevídané…

A to nejlepší nakonec, obrázkový návod vždy potěší.

Ohodnoťte tento recept:
1
Právě čtete

Návod: Umělá krev pro gurmány