Menu
TOPZINE.cz

Recept na plněné kynuté rohlíčky. Připravte si slanou i sladkou variantu

Upečte si perfektní kynuté rohlíčky, kterými okouzlíte všechny hosty a zapíšete se jako skvělí hostitelé. Na přípravu jsou sice malinko náročnější, ale výsledek stojí za to.

Kynuté rohlíčky se hodí na rodinnou oslavu nebo na party místo klasických chlebíčků. Oživíte menu a stereotyp bude rázem pryč. Rohlíčky navíc chutnají mnohem lépe a vsaďte se, že po vás budou chtít recept všichni, kteří je ochutnají.

Na těsto budete potřebovat:

500 g hladké mouky
1 kostka droždí
250 ml vlažného mléka
špetka cukru
150 ml oleje
špetku soli

Náplň může být slaná i sladká. Do sladké varianty těsta ještě přidejte cukr. Jako sladkou náplň můžete použít nutelu, jablka, puding nebo tvaroh, mák či povidla. Slaná náplň může být z šunky, suchých salámů, sýra a nivy. Nebo můžete použít špenát, kyselé zelí s uzeným masem či cokoli jiného. Fantazii se meze nekladou.

Na slanou náplň si můžete připravit:

asi 200 g šunkového salámu
150 až 200 g vysočiny
asi 150 g nivy
asi 150 g eidamu

Do části vlažného mléka rozdrobte droždí a přidejte špetku cukru. Nechte vzejít kvásek. Poté ho přilejte do mouky, přidejte zbytek mléka a ostatní přísady a vše zpracujte ve vláčné těsto. Přikryjte ho utěrkou a nechejte asi 45 minut kynout. Mezitím si připravte náplň.

Nastrouhejte sýr a nivu a nakrájejte si salámy. Když těsto vykyne, rozdělte ho na 5 až 6 kusů. Ty jednotlivě rozválejte na kolečka a rozdělte na 8 částí. Každou část lehce potřete kečupem nebo hořčicí.

Poté na ni položte kousek šunky, kousek vysočiny a trochu z každého sýra. Nakonec začněte balit rohlíček od širší strany. Cíp nechejte pod rohlíčkem, aby se při pečení nerozbalil. Vrchní cípy přetáhněte přes náplň tak, aby nevytekla.

Recept na borůvkové muffiny

Rohlíčky dejte na plech s pečícím papírem a potřete je rozšlehaným vejcem, aby rohlíčky pěkně zezlátly. Můžete je ještě posypat kmínem nebo sezamovými semínky.

Pečte asi na 200˚C, dokud rohlíčky nezezlátnou. Poté co rohlíčky vychladnou, můžete je podávat na stůl. Zmizí určitě velmi rychle.

Ohodnoťte tento recept:
3,2
Právě čtete

Recept na plněné kynuté rohlíčky. Připravte si slanou i sladkou variantu