Menu
TOPZINE.cz

Recept na slané palačinky se špenátem a sýrem. Vyzkoušejte skvělou kombinaci

Oblíbené palačinky se dají připravit i naslano. Nachystejte si lehkou večeři, jejíž příprava vám zabere jen pár minut.

Příprava palačinek je velmi jednoduchá a hlavně rychlá, takže jsou skvělou volbou, když dostanete hlad. Jediné, co vám může způsobit potíže, je uhlídat těsto na pánvi.

Ingredience:

  • 1 vejce
  • špetka soli
  • 500 ml mléka
  • 200 g hladké mouky

Náplň

  • čerstvý listový špenát
  • 200 g oblíbeného sýra

Ingredience na těsto smícháme v míse buď ručně nebo pomocí elektrického ručního šlehače, který nám zaručí hladké těsto bez hrudek. Poté necháme těsto 15 až 30 minut odpočinout. Mezitím si můžeme připravit náplň.

Špenát umyjeme a nakrájíme na kousky. Pokud listy nejsou příliš tvrdé, můžeme ho nechat tak, jak je. V opačném případě je třeba špenát spařit vařící vodou, nebo ho orestovat na pánvi s kapkou másla či olivového oleje.

Sýr nastrouháme na jemném struhadle. Lepší je zvolit takový sýr, který se rychle rozpouští, tedy spíše tučnější sýry.

Až nám nabobtná mouka v připraveném těstě, rozpálíme si tuk na pánvi a můžeme nalít takové množství těsta, aby pokrylo celou plochu pánve. Počkáme, až zezlátnou okraje, a palačinku za pomocí obracečky otočíme.

Recept na plněné palačinky. Vyzkoušejte je s ořechovou náplní a čokoládou

Po zezlátnutí druhé strany palačinku přesuneme na talíř a bohatě ji posypeme sýrem dokud je horká, aby se mohl rozpustit. Poté přidáme špenát a palačinku buď zabalíme, nebo jen přeložíme a můžeme ji posypat sýrem i špenátem i na povrchu.

Ohodnoťte tento recept:
5
Právě čtete

Recept na slané palačinky se špenátem a sýrem. Vyzkoušejte skvělou kombinaci