Menu
TOPZINE.cz

Recept na ovocné špízy v čokoládě. Připravte si jednoduchý dezert

Překvapte svého miláčka originálním a přesto jednoduchým sladkým dezertem, ze kterého se mu budou sbíhat sliny nejen na ovoce na talíři.

FOTO: Ovocné špízy v čokoládě

Ovocné špízy v čokoládě jsou velmi jednoduché na přípravu, Foto: Alena Menšíková, Topzine.cz

Pokud nejste zrovna mistři v pečení dortíků či vaření romantických večeří, nezoufejte. Na svatého Valentýna můžete svému protějšku připravit jednoduchou a výbornou pochoutku. Na ovocné špízy použijte jakékoli čerstvé ovoce, které jde napíchnout na špejli.

Při přípravě můžeme použít:

špejle s ostrou špičkou
pomeranč
jablko
ananas
banán
kiwi
2 ks čokolády na vaření
kousek másla

Nejdříve si omyjeme jablko, oloupeme pomeranč, kiwi, banán a ananas. Jablko, pomeranč a ananas nakrájíme na kostičky. Banán a kiwi můžeme nakrájet na kolečka. Ovoce napichujeme na špejli s ostrou špičkou tak, aby se jednotlivé druhy střídaly.

Až na špejli dáme všechno ovoce, připravíme si čokoládu. Rozehřejeme ji na mírném ohni a přidáme kousek másla, aby byla čokoláda tekutější a lépe se zachytila na ovoci.

Špízy můžeme do čokolády buď namočit, nebo na ně čokoládu nalijeme lžící. Poté všechny špízy uložíme na chladné místo, aby čokoláda ztuhla. Je lepší připravit si dezert s předstihem zhruba dvou hodin. Večer už jen nazdobíme talíř a můžeme servírovat.

S touto sladkostí určitě budete mít úspěch. Dobrou chuť!

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na ovocné špízy v čokoládě. Připravte si jednoduchý dezert