Menu
TOPZINE.cz

Recept na jablkové placičky zvládnete hravě v obou variacích

S babím létem pomalu přichází čas podzimního ovoce. V kuchyni se tak objeví více jablek i hrušek. A protože chuť na sladké je u většiny z nás celoroční, vybrali jsme pro vás jednoduchý recept na sladké jablkové placičky.

Jablko je výživné, ale nepřiberete po něm na váze. Obsahuje hodně vitamínu C i dost vitamínů skupiny B. Je bohaté na minerální soli a další důležité prvky jako draslík, vápník nebo sodík. Působí také dobře na játra a omezuje koncentraci cholesterolu v krvi.

Jablkové placičky

Nejsou tak dietní jako samotná jablka, ale výborně si pochunáte a máte relativně zdravý sladký dezert nebo i hlavní jídlo.

Co budete potřebovat:

8 větších jablek
3 vejce
60 g cukru
1 prášek do pečiva
hladkou mouku
ztužený pokrmový tuk (na smažení)

Jablka omyjeme a neoloupaná nastrouháme. Přidáme vejce, cukr a důkladně promícháme. Vmícháme mléko, mouku a prášek do pečiva, aby vzniklo těsto husté jako na kapání. Z těsta pečeme placičky na vymazaném lívanečníku. (Pokud lívanečník nemáte, můžete použít i pánvičku, ale placičky budou hůře držet tvar.) Placičky pocukrujeme a podáváme teplé. Je možné použít i skořicový cukr.

Tip: Můžete zkusit i plněnou variantu jablkových placiček: Na vymaštěný lívanečník nalijeme jen slabou vrstvu těsta. Přidáme lžíci jablek a opět zalijeme slabou vrstvou těsta. Zvolna zapékáme a po obrácení pečeme i z druhé strany.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na jablkové placičky zvládnete hravě v obou variacích