Menu
TOPZINE.cz

Luxusní domácí ledový čaj prospívá i osvěží!

O blahodárném vlivu vody na lidský organismus všeobecně, ani o jejím zázračném působení na pleť není třeba pochybovat. Dokonce ani pitný režim, zejména v těchto horkých dnech, nebudeme bagatelizovat. Někdy je vody ale už příliš a člověk na ni jednoduše nemá chuť!

FOTO: Ledový čaj

Servírování ledového nápoje, Zdroj: saidaonline.com

Přepití vodou se rozhlížíme, co bysme si tak… – Co třeba čaj? Ne nadarmo se propagují blahodárné účinky čaje a jeho schopnost zahánět žízeň. Dopřejte si i v létě zdravější variantu kávy! Cožeto? No ano, čaj přece také obsahuje kofein, který příznivě stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost.

Pro přípravu ledového čaje budeme v každém případě potřebovat:

Čaj, nejlépe sypaný
Horkou vodu
Spoustu ledu
Med, cukr, citron, limetku…

Kdo by to byl čekal, že. Nicméně zajímavou informací je, že do nádoby, ve které budeme čaj zalévat horkou vodou, nasypeme dvakrát až třikrát více směsi, než je obvyklé. Vznikne nám tak pravděpodobně nepoživatelný koncentrát, což je údajně ku prospěchu věci.

Led nás spasí

Zatímco necháme čaj nějakou dobu louhovat, připravíme si jinou nádobu se spoustou ledu. Tato zmražená voda bude fungovat jako ředidlo, od toho můžeme odvodit, kolik ho bude třeba. Také čaj bleskově ochladí a pokud nějaký ten nerozpuštěný kousek zbyde, zafunguje i jako působivá dekorace.

Pokud jsme milovníci slazeného čaje, osladíme si ho ještě horký! Tedy předpokládám, já se pokoušela o druhou variantu… a med mi zmrzl na lžíci. Což nakonec taky není vůbec špatné! Jen do čaje se ho moc nedostalo…

FOTO: Ice Tea

Návštěvy dobrým čajem jistě nepohrdnou, Zdroj: adayofelegance.ca

Hotový čaj tedy přecedíme do nádoby s ledem a čekáme… a čekáme… a někdy v půlce druhého čekání už je nejspíš hotovo. S ledem to jde opravdu rychle!

Nebojte se experimentovat

Na ledový čaj jsou prý ideální čaje silné, aromatizované. Proto neváhejte sáhnout po druhu, který se krčí v zadní části police a už několik let jej marně nutíte návštěvám. Třeba vás v této variantě příjemně překvapí!

Jako doplněk chuti či dekoraci je dobré použít plátky omytého citronu, snítky máty a samozřejmě – další led.

Míchejte co to jde!

Kupované ledové čaje jsou povětšinou zvláštní směsicí chemie s chemií, případně fyzikou, a možná tam kápnou i trochu vody. Proto je velmi pravděpodobné, že doma efektu kupovaného nápoje nedocílíte. Zato uděláte něco pro sebe a příjemně se osvěžíte i bez tisíců kalorií.

FOTO: Ledový čaj

Osvěží a prospívá, Zdroj: medovar.info

Pro lepší chuť si do čaje můžete vymačkat citrusové plody, jako jsou grep, citron, pomeranč, nebo přidat jinou ovocnou šťávu. Domácí malinová či rybízová jistě přidá připravenému nápoji říz!

Speciální zařízení jsou často vyhozené peníze

Že dobře naaranžovaný čaj vypadá lépe než kupovaná petka, není třeba zdůrazňovat. Proto si pečlivě vybírejte, v čem budete svůj výtvor servírovat. Ač je na trhu nepřeberné množství chladicích stolních zařízení, tahle varianta je opravdu nejrychlejší a nejlevnější.

Když nemáte k dispozici dostatečné množství ledu, můžete běžně uvařený čaj postavit v nádobě do dřezu plného ledové vody. Pamatujte – čím větší nádoba, tím rychleji bude čaj vychlazený!

Na zdraví! A pokud máte lepší recept či způsob přípravy ledového čaje, podělte se o něj s námi v komentářích!

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Luxusní domácí ledový čaj prospívá i osvěží!