Menu
TOPZINE.cz

Halloweenský punč s ledovou rukou a jiné lahodné nápoje na divokou party

Co by to bylo za oslavu bez nějakého toho pití? To přece nejde! Když navíc přihodíte trošku kreativity a ledového umu, hosté vás budou vynášet do nebes. Nebo možná do pekla… Inspirujte se našimi recepty a jistě neprohloupíte!

FOTO: Ledová ruka

Dáme si na to ruku?, Zdroj: kidskuisine.com

Koktejly, drinky, bowle, punč. Říkejte si tomu jak chcete, hlavní je, že se to dá pít. Velmi dobře pít! K tomu ovšem patří i estetická stránka věci.

Na Halloween vládnou všem pokrmům barvy, brouci, červíci a pavouci. Co se barev týče, můžete využít buď přirozených barviv přímo ve šťávách, třeba v rybízové, barvy červeného vína nebo šťávy z jahod, či se uchýlit k potravinářským barvám sypkým nebo gelovým. Těmi ale šetřete, některé práškové barvy nechutnají ve větším množství zrovna lákavě.

Rybízový punč

1 litr džusu z černého rybízu
1 sklenice brandy
¼ sklenice cukru
1 ½ sklenice sody

Vše smícháme nejlépe ve velké skleněné nádobě a dozdobíme ledem. O tom ale trošku níže. Ještě si dáme k dispozici jeden zajímavý recept podle paní Sandtnerové.

Ledový punč

1/4 kg tlučeného cukru
1/4 proutku tlučené vanilky
4 žloutky
šťáva z 1 citronu
1/8 l studeného čaje
1/8 l rumu
1/4 l svařeného mléka
4 bílky

V míse utřeme tlučený cukr s vanilkou, žloutky a citronovou šťávou až hmota zhoustne. Za stálého míchání přilejeme uvařený vychladlý čaj, rum, svařené studené mléko a nakonec opatrně vmícháme hodně tuhý sníh z bílků. Směs udržujeme v chladu!

Recepty na pití bychom tedy měli. První, červený, můžeme ještě dobarvit, druhý třeba doladit do zelena. Pořád ale máme jen obyčejný drink a nic víc. Pojďme z něj tedy udělat hodně neobyčejný nápoj!

Ledová ruka

Originální ledovou rukou překvapíte nejednoho hosta. Vyrobíte ji velmi snadno, nejlépe však den předem!

K vytvoření je potřeba latexová rukavice, ještě lépe rovnou dvě, a tekutina. Zde si opět můžete pohrát s barvičkami. Rukavice si oblečte na ruce a důkladně je vydrhněte ideálně antibakteriálním mýdlem a vodou. Stáhněte je z rukou, otočte – takže vyčištěná strana bude uvnitř – a naplňte vodou nebo šťávou.

FOTO: Krvavá ruka

Paci-paci-pacičky! Zdroj: drinkoftheweekend.com

S plněním to nepřehánějte, když dosáhnete míry konce palce, úplně to stačí. Na závěr pečlivě uzavřete zbývající část gumičkou. Takto připravené rukavice uložte alespoň na den do mrazáku. Když je druhý den vyjmete, vložte je nejprve pod proud vlažné vody, rukavici tak snáze oddělíte od ledu. Jestli se vám podaří pár prstů zlomit, nezoufejte! Máte ještě druhou ruku v pohotovosti!

Vykoupejte, co se dá

Ruka sama o sobě je originální, co jí ale ještě přilepšit? Ledové formičky má doma skoro každý, taky jsme si už řekli, že k tvorbě ledu můžeme využít třeba muffinové silikonové formy. Do nich stačí přihodit omyté plastové broučky, pavoučky a podobnou havěť.

Zkuste se taky porozhlédnout v potravinách, želatinová verbež na vás kouká z nejednoho sáčku.

FOTO: Panenčiny ruce

Tak tady máme ten vývar… Zdroj: blisstree.com

V případě, že jste na všechno totálně leví, nemáte čas, a přesto chcete ukázat, že jste boss, urvěte někomu ruku. Dobře, spíše něčemu – porouchané plastové panenky má na půdě snad každý. Nezapomeňte na důkladnou hygienu všech částí těla, jež hodláte použít!

Design, estetika, vkus

Po celou dobu mějte na paměti, že někdy je méně více. Jestli vaše kamarádka hystericky nesnáší pavouky, nepřipravujte jí nemilé překvapení. Sice by na vaši oslavu do smrti nezapomněla, ale taky by to mohlo být naposledy, co ji vidíte. S fobiemi se nežertuje.

Mnohem více takovou osobu oslníte třeba vhodným zdobením skleniček. Jednou z možností je nalít umělou krev do misky a každou skleničku v ní vzhůru nohama omočit. Další náměty naleznete ve fotogalerii.

A poslední tip? I alkoholu s mírou! Často na oslavách chybí nealkoholické pití, což je zásadní skandální chyba, jež mnohdy vyústí v nemilý nepořádek. Nebojte se bowli se zmraženou rukou udělat třeba z ledového čaje!

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Halloweenský punč s ledovou rukou a jiné lahodné nápoje na divokou party